Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zostań wolontariuszem podczas Cracow Gallery Weekend Krakers 2016

Cracow Gallery Weekend KRAKERS otwiera I nabór wolontariuszy do V edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 22 - 24.04.2016 r (przyjmowanie zgłoszeń do 15 marca). Szukamy osób dyspozycyjnych, odpowiedzialnych, pełnych energii i poszukujących nowych doświadczeń. Jeżeli uważasz, że te cechy opisują właśnie Ciebie, a dodatkowo interesujesz się sztuką współczesną zgłoś się do nas. 
 
 
Współpracując z nami będziesz miał okazję przekonać się, jak wygląda praca przy organizacji jedynego w Krakowie gallery weekendu, który skupia galerie prywatne, publiczne oraz nieformalne projekty i inicjatywy artystyczne. Każdy wolontariusz zostanie przypisany do współpracy z jedną z kilkudziesięciu galerii, które biorą udział w tegorocznej edycji Krakersa. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę m.in. o tym, jak zorganizować wystawę sztuki, na czym polega współpraca z artystami i jakimi zasadami kierują się galerzyści przy doborze dzieł sztuki.
 
Wolontariuszom gwarantujemy podpisanie porozumień wolontariackich oraz wystawienie listów referencyjnych potwierdzających zdobyte doświadczenie. 
 
Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń wraz z CV do 15.03.2016 r. 
na adres: m.drelichowska@cracowgalleryweekend.pl 
 
Fundacja Wschód Sztuki powstała w styczniu 2006 roku. Jej celem jest promowanie sztuki najnowszej powstającej w Polsce, zarówno w kraju, jak i za granicą. Działalność niniejsza ma za zadanie wywołanie wzrostu zainteresowania, jak również poszerzenie wiedzy i znajomości sztuki współczesnej w społeczeństwie oraz rozwoju środowisk artystycznych młodej generacji. 
 
Fundacja od 2006 roku wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym przygotowuje festiwal sztuk wizualnych ArtBoom, od roku 2012 prowadzi również krakowski gallery weekend Krakers (www.cracowgalleryweekend.pl). W 2009 roku Fundacja Wschód Sztuki w celu animacji i promocji białoruskiej sztuki współczesnej zainicjowała projekt Contemporary Belarus. Wspólnie z Małopolskim Instytutem Kultury, Krytyką Polityczną i Fundacją Splot, Fundacja Wschód Sztuki jest inicjatorem Projektu Miejskiego (2009) - zakrojonego na szeroką skalę działania o charakterze społeczno-artystycznym. Współtworzyła również wydarzenia takie jak: Video Now, Video Now Dokument czy Krk: Loca(r)tor.
 
 
Źródło: www.cracowgalleryweekend.pl
Daty wydarzeń:

25.2.2016 - 15.3.2016

Autor wpisu: Małgorzata Drelichowska

Fundacja Wschód Sztuki
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
31-135 Kraków, Batorego 2
m.drelichowska@cracowgalleryweekend.pl, (12) 397-23-98
www.cracowgalleryweekend.pl fws.art.pl
Liczba odsłon: 889
25.02.2016