Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych - nabór

To już IX edycja wyjątkowego wydarzenia jakim, niewątpliwie jest Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych! Wszystkich, którzy czują w sobie żyłkę filmowca i nie maja więcej niż 18 lat zapraszamy do wzięcia udziału w tym niesamowitym wydarzeniu! Zgłoszenia są przyjmowane do 1 marca. 

 

Podobnie jak w latach poprzednich, swoje produkcje można nadsyłać w trzech kategoriach:
- dokument i reportaż,
- wideoklip i animacja,
- dokument fabularyzowany i fabuła.

W konkursie mogą wziąć udział filmy:
- Autorstwa osób poniżej 18 roku życia (w momencie zakończenia produkcji filmu);
- Zgłaszane do konkursu po raz pierwszy;
- Trwające mniej niż 30 minut (chyba, że Organizator dopuści film w drodze wyjątku);
- zrealizowane po styczniu 2011 r.

Zgłoszenia filmu do IX PFFM należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej http://ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy przy tym należy:
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy (oddzielnie dla każdego zgłaszanego filmu);
- Zatwierdzić go przyciskiem „wyślij”, a wygenerowany plik w formacie .pdf wydrukować i podpisać samodzielnie (w przypadku osób niepełnoletnich - uzyskać także podpis rodzica/prawnego opiekuna);
- załączyć plik z filmem i wgrać go na serwer hostingowy​ ​(np. WeTransfer​, ​We Send)​;
- podpisany formularz zgłoszeniowy zeskanować i przesłać wraz z linkiem do pobrania konkursowej produkcji na adres e-mail: festiwal@serduszko.org.pl lub wysłać​ pocztą​na adres korespondencyjny Organizatora: ​IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych ​ul. Jeżynowa 9a, 04-770 Warszawa, POLSKA.

Jeden twórca może zgłosić dowolną ilość filmów do konkursu, każdy musi jednak zostać zgłoszony oddzielnie i znajdować się na osobnym nośniku lub jako oddzielne pliki na tym samym nośniku.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
W pierwszym etapie przekazane przez was filmy, których zgłoszenia spełniają wymogi formalne, zostaną poddane selekcji przez Radę Programową. Te z nich, które uzyskają jej akceptację, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu.

W drugim etapie wasze filmy będą przedstawiane publiczności podczas gali finałowej 23 marca 2016r. w kinie Praha i poddane ocenie publiczności oraz profesjonalnego Jury, w składzie: Kinga Dębska (reżyser i scenarzysta), Jacek Lusiński (reżyser, scenarzysta, kompozytor), Paweł Domagała (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, piosenkarz), Artur Liebhart (założyciel Against Gravity, PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL), Anna Tatarska (dziennikarka filmowa). Andrzej Rossa (dziennikarz kulturalny).

Wasze filmy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania są następujące nagrody:

Złota Praska Klisza – 3500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 32GB SDHC Class10 UHS-I Ultimate (odczyt do 90MB/s), dysk zewnętrzny Toshiba 750GB USB3.0. oraz pamiątkowa statuetka.

Srebrna Praska Klisza – 2500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 16GB Class10 UHS-I, odczyt: 45MB/s, monopod do robienia zdjęć selfie. oraz pamiątkowa statuetka.

Brązowa Praska Klisza – 1500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 16GB Class10 UHS-I, odczyt: 45MB/s, monopod do robienia zdjęć selfie. oraz pamiątkowa statuetka.

Nagroda Publiczności – Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady oraz monopod do robienia zdjęć selfie.

Nagrody Specjalne:
Nagroda redakcji Magazynu Ekspresu Reporterów – Emisja najlepszego dokumentu/reportażu w TVP2.
Nagroda Internautów im. Emila Wedla – Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady oraz monopod do robienia zdjęć selfie.
Ponadto 7 naszych finalistów spoza Warszawy otrzyma możliwość noclegu w hotelu Dubble Tree by Hilton****!
Nocleg wraz ze śniadaniem zarezerwowany na 23/24 marca 2016.

Jeśli zgłosiłeś swój film do konkursu i chcesz zanocować w Dubble Tree by Hilton koniecznie napisz na festiwal@serduszko.org.pl!

Źródło: ffm.org.pl
Daty wydarzeń:

22.2.2016 godz. 13:36 - 13:36

IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych
04-770 Warszawa, Jeżynowa 9a
festiwal@serduszko.org.pl
www.ffm.org.pl
Liczba odsłon: 846
22.02.2016