Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Filmowe Akademii Nowe Horyzonty: scenariusz, aktorstwo i reżyseria

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza osoby zajmujące się edukacją i animacją kultury, realizatorów projektów artystycznych i społecznych, pełnoletnich uczniów i studentów oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów. Zajęcia W-Fu odbywać się będą od lutego do czerwca 2016 r. w Warszawie. Rekrutacja trwa do 15 lutego 2016. Początek zajęć: sobota, 20 lutego 2016. Udział płatny.

Warsztaty Filmowe: scenariusz, aktorstwo i reżyseria to kontynuacja zajęć, które odbywały się od października 2015 r. do stycznia 2016 r. W poprzednim semestrze uczestnicy poznawali podstawy filmowania (tworzenie zdjęć oraz montaż). Natomiast teraz, oprócz ogólnej praktyki filmowej, będą zgłębiać tworzenie scenariuszy, reżyserię i aktorstwo.

Zapraszamy osoby zajmujące się edukacją i animacją kultury, realizatorów projektów artystycznych i społecznych, pełnoletnich uczniów i studentów oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów. Więcej informacji

Podczas warsztatów będziemy uczyć, jak tworzyć filmy, jak komunikować się poprzez kino oraz jak tę wiedzę wykorzystać w swoich obecnych bądź przyszłych projektach. Kładziemy nacisk na praktykę – podstawą zajęć będą ćwiczenia filmowe, które uzupełnimy teorią dotyczącą kina, ale także innych przydatnych tematów (prawa autorskiego, animacji kultury). Choć nie tylko… Podczas warsztatów udowodnimy, że aktorstwo i reżyseria nie są trudne, a wiedza na temat tworzenia scenariuszy przydaje się również w innych rodzajach pisarstwa.

Zajęcia odbywać się będą od lutego do czerwca 2016 r., co 2 tygodnie w soboty, w godz. 11:00 -18:00 w Muzeum Woli – Oddziale Muzeum Warszawy (program zajęć). Prowadzić je będą filmowcy, a jednocześnie wieloletni wykładowcy Akademii Nowe Horyzonty: Maciej Cuske, Jarek Wszędybył oraz eksperci: scenarzystka Agnieszka Kruk oraz aktorka Anna Wojnarowska.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kamery oraz sprzęt pomocniczy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

Informacje praktyczne:

Rekrutacja: 15 lutego 2016

Początek zajęć: sobota, 20 lutego 2016

Koszt udziału w projekcie: 1200 zł (istnieje możliwość opłaty w systemie ratalnym (2 raty po 600 zł).

Kontakt: Paulina Haratyk, paulina@nowehoryzonty.pl

Partnerzy projektu: Muzeum Woli - Oddział Muzeum Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Społeczno-Edukacyjnych i Szkoleń

Źródło: www.nhef.pl
Daty wydarzeń:

5.2.2016 - 15.2.2016

Autor wpisu: ewa muszkiet

stowarzyszenie nowe horyzonty
00-153 Warszawa, Zamenhofa 1
kontakt@nowehoryzonty.pl, 22 530 66 40
www.kinodzieci.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Woli - Oddział Muzeum Warszawy
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Srebrna 12

Liczba odsłon: 786
05.02.2016