Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zapusty 2016 i otwarcie jubileuszowego roku 650-lecia wsi Węgajty

5 lutego, godz. 18.30 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgajtach Teatr Węgajty i Sołectwo wsi Węgajty zapraszają widowisko maskowe, muzyka tradycyjna i taniec

Prolog widowiska to pochód starych maszkar, o kształtach zwierzęcych i ludzkich. Pochodzą one z różnych tradycji karnawałowych, niektóre odnalezione zostały w Węgajtach, na strychach starych domów. Pokaz starych maszkar jest wstępem do scen, w których używane są nowe maski, przygotowane specjalnie na aktualną okazję.


Widowisko przygotowane przez grupę Innej Szkoły Teatralnej w Węgajtach.

Inscenizacja: Wacław Sobaszek

IST, czyli Inna Szkoła Teatralna działa w sezonie kolędowania, zapustów i alelujek. Adepci warsztatów i wypraw przygotowują na zakończenie sezonu spektakl. Tworzywem tego spektaklu są etiudy i sceny opracowane w trakcie tych trzech etapów. Temat tegoroczny brzmi "Godzina Zero". Pierwsze wątki, zarysowane w styczniu są obecnie rozwijane w pracy nad maską i nad scenami maskowymi. "Godzina Zero" będzie siódmym spektaklem Innej Szkoły Teatralnej. Pierwszym, stworzonym w roku 2010 był spektakl pt. "Woda 2030"

Daty wydarzeń:

5.2.2016

Autor wpisu: Erdmute Sobaszek

Stowarzyszenie Teatr Węgajty
województwo: warmińsko-mazurskie
11-042 Jonkowo, Węgajty 18
wioskateatralna@gmail.com, 89 5129297
www.teatrwegajty.art.pl

Miejsce wydarzenia
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgajtach
województwo: warmińsko-mazurskie


Liczba odsłon: 664
04.02.2016