Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Lidia Ostałowska poprowadzi warsztaty dla kaliszan

Jej tekst zainspirował twórców scenariusza filmu „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida o zespole „Paktofonika". Reportaż o bezdomnych dzieciach w Petersburgu stał się punktem wyjścia do filmu dokumentalnego Natalii Korynckiej-Gruz pt. „Bezprizorni”. Lidia Ostałowskiej już 3 lutego poprowadzi warsztaty reportażu dla mieszkańców Kalisza

Trudna rozmowa z bohaterem" - to temat najbliższego spotkania z Lidią Ostałowską, znakomitą reportażystką, która przyjedzie do naszego miasta 3 lutego. Będzie to kolejny warsztat zaproponowany uczestnikom projektu. Jest on skierowany do osób w różnym wieku, które chcą spróbować sił w tworzeniu reportażu. Obok pisania podczas spotkań można się nauczyć świadomego wykorzystywania cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie dziennikarskich form fotograficznych i wideo.

W Kaliszu gościli już Paweł Goźliński i Filip Springer z Instytutu Reportażu. Uczestnicy spotkań mogli się dowiedzieć, jak szukać tematów oraz jak zbierać i porządkować materiały. Kolejnym gościem, który opowie więcej o reportażu multimedialnym, będzie Jakub Górnicki, jeden z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, współtwórca bloga podróżniccy.com.

Projekt „Obywatele Mają Głos" od czterech miesięcy prowadzi Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych. Cykl potrwa do maja. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu z Lidią Ostałowską, 3 lutego, są proszone o kontakt: kontakt@fundacjafrik.pl.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: www.fundacjafrik.pl
Daty wydarzeń:

3.2.2016

Autor wpisu: Monika Frątczak

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
województwo: wielkopolskie
62-800 Kalisz, ul. Św. Stanisława 7/2
kontakt@fundacjafrik.pl
www.fundacjafrik.pl

Miejsce wydarzenia
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego i PWSZ w Kaliszu
województwo: wielkopolskie
62-800 Kalisz, Plac Wojciecha Bogusławskiego 1

Liczba odsłon: 636
01.02.2016