Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Poznaj "Przepis na wolontariat"! Rekrutacja do programu i premiera publikacji.

Przepis na wolontariat to program kompetencyjny kierowany do instytucji kultury, które prowadzą programy wolontariatu, korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub planują taką współpracę rozpocząć. Stworzyliśmy projekt, na który składa sie podręcznik do zarządzania wolontariatem, który wspiera rozwój projektów z udziałem wolontariuszy w obszarze kultury, cykl szkoleń dla pracowników instytucji kultury odpowiedzialnych w nich za wolontariat oraz programy grantowe dające możliwość wypracowania projektu z udziałem wolontariuszy dla swojej instytucji. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu wokół publikacji 26 stycznia w Galerii Kordegarda w Warszawie oraz do zgłoszenia się do programu szkoleniowego do 5 lutego!

 

Na program składają się:

  1. Publikacja - kompendium wiedzy na temat organizacji i zarządzania wolontariatem w instytucjach kultury autorstwa Marty Kukowskiej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki połączone z panelem dyskusyjnym „Wolontariat w instytucjach kultury – o sztuce dzielenia się czasem”, które odbędzie się 26 stycznia w Galerii Kordegarda w Warszawie. Czytaj więcej o publikacji.
  2. Kurs - program szkoleniowy adresowany do pracowników instytucji kultury, którzy odpowiadają lub będą odpowiadać za obszary związane ze współpracą z wolontariuszami. Kurs obejmuje cykl sześciu spotkań podczas których uczestnicy dowiedzą się krok po kroku jak zorganizować i jak poprowadzić projekt wolontariatu w swojej instytucji. Podczas kursu każdy z uczestników będzie miał możliwość wypracowania projektu z udziałem wolontariuszy dla swojej instytucji. Nabór trwa do 5 lutego 2016 roku. Czytaj więcej o kursie. 
  3. Konkurs - dla uczestników kursu na przygotowanie i realizację własnego projektu angażującego wolontariuszy ze swojej instytucji.Mecenasem konkursu jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Zobacz regulamin. 

Więcej informacji na stronie projektu.

Organizatorami projektu są instytucje, które mają duże doświadczenie we współpracy z wolontariuszami oraz w zarządzaniu projektami z ich udziałem: Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym, Akademia im. Leona Koźmińskiego oraz Microsoft Polska.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

25.1.2016 - 5.2.2016

Narodowe Centrum Kultury
Warszawa, 01-231, Płocka 13
irecka@nck.pl, +48 22 2 100 117
http://nck.pl/przepis-na-wolontariat/
Liczba odsłon: 1274
25.01.2016