Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dołącz do sieci archiwów społecznych!

Zachęcamy wszystkie organizacje identyfikujące się z ideą archiwistyki społecznej do dołączenia do sieci archiwów społecznych! Archiwa społeczne współpracują ze sobą już od kilku lat. Obecnie w bazie AS-ów na archiwa.org znajduje się ponad 450 organizacji. Działania mają charakter formalny, np. wspólne występowanie o dofinansowanie prac archiwalnych, często jednak współpraca jest rodzajem koleżeńskiej wymiany zarówno materiałów jak i wiedzy oraz umiejętności. Ośrodek KARTA od 3 lat stara się integrować środowisko polskich archiwów społecznych.

Ośrodek KARTA od 3 lat stara się integrować środowisko polskich  archiwów społecznych. Baza polskich archiwów społecznych pozwala rozpoznać środowisko, jest źródłem informacji o charakterze działalności poszczególnych organizacji oraz pokazuje ich terytorialny obszar działań. Baza jest stale aktualizowana. Strona archiwa.org jest platformą wymiany informacji i doświadczeń i spełnia rolę portalu „branżowego”.
 
Sieć Archiwów Społecznych ma za zadanie wzmocnić i aktywować istniejące już więzy współpracy między organizacjami prowadzącymi archiwa społeczne oraz reprezentować środowisko na zewnątrz. Regulamin dla członków Sieci określa cele i zadania Sieci, warunki przynależności, prawa i obowiązki członków oraz definiuje zakres działań oraz tryb podejmowania decyzji ważnych.
 
Regulamin Sieci Archiwów Społecznych powstawał w konsultacji ze środowiskiem archiwów społecznych. Pierwsza jego wersja została wypracowana po spotkaniu przedstawicieli 17 organizacji pozarządowych, którzy zgłosili się w odpowiedzi na apel Ośrodka KARTA, by wspólnie wypracowywać ważne dla archiwistyki społecznej dokumenty. Następnie, w czerwcu 2015 tekst ogłoszono na forum.archiwa.org. Regulamin został uroczyście przyjęty na I Kongresie Archiwów Społecznych przez około 150 przedstawicieli AS-ów z całej Polski.
 
Treść Regulaminu Sieci Archiwów Społecznych i formularz-deklaracja  chęci przystąpienia do sieci archiwów społecznych znajduje się pod tym linkiem.
Źródło: Portal archiwa.org
Daty wydarzeń:

13.1.2016 - 31.12.2016

Autor wpisu: Agnieszka Kudełka

Fundacja Ośrodka KARTA
województwo: mazowieckie
02-536 Warszawa, Narbutta 29
ok@karta.org.pl, 228441055
www.karta.org.pl

Miejsce wydarzenia
cała Polska
województwo: mazowieckie
02-536 Warszawa, Narbutta 29

Liczba odsłon: 800
13.01.2016