Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kierunek edukacja

Realizowany w 2015 roku w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym projekt "Kierunek edukacja" angażował grupy zagrożone wykluczeniem społecznym w działania kulturalne i edukacyjne. Fundusze pozyskane dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliły na przygotowanie i wdrożenie programu edukacyjnego stymulującego kreatywność i aktywizującego twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy społeczne i wiekowe.

Podczas trwania projektu zorganizowano i przeprowadzono warsztaty z archeologii doświadczalnej (w tym z ceramiki i tkactwa), dawnej i współczesnej sztuki złotniczej oraz wydarzenia arystycno-przyrodnicze. Działania skierowane były do dzieci, młodzeży, dorosłych, seniorów i muzealników. Zrealizowano 39 warsztatów i wydarzeń, w których wzięło udział 462 uczestników.

Zajęcia pozwoliły na budowanie międzypokolenowej integracji w  rodzinie i przeciwdziałały konsumpcyjnemu stylowi życia. Propagowanie w ciekawy sposób kultury i dziedzictwa narodowego jako elementu kształtującego tożsamość i rozwój osobisty zachęciło do aktynego uczestnictwa w działaniach kulturalnych i edukacyjnych w Muzeum.

Warsztaty prowadzone pod okiem specjalistów w swoich dziedzinach pozwoliło uczstnikom na zdobcie specjalistycnej wiedzy, rowinięcie wrażliwości esetycznej, a także wskazało alternatywne formy spędzania wolnego czasu.

Partnerami w projekcie byli: Artystyczna Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki  w Warszawie, Urząd Probierczy w Warszawie, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Pracownia Ceamki Artystyczej w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej, Pracownia Artes Diverse.

Autor wpisu: Aleksandra Duda

województwo: lubelskie

edukacja@mnkd.pl, 818810277
www.mnkd.pl
Liczba odsłon: 655
05.01.2016