Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wizja lokalna. Twoja wizja na lokalność

W ramach programu „Wizja lokalna” nawiązaliśmy współpracę z instytucjami dziedzictwa i z organizacjami pozarządowymi, testując możliwości serwisu Otwarte Zabytki i powiązanych z nim narzędzi. W ten sposób powstało osiem projektów koncentrujących się na lokalnym dziedzictwie i jego znaczeniu dla lokalnej społeczności. Działania w ramach programu „Wizja lokalna” zostały zrealizowane w Gdańsku, łódzkich Bałutach, katowickim Dębie, warszawskiej Radości, Oleśnicy, Zduńskiej Woli i w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Niniejsza publikacja – będąca zapisem przebiegu naszej pracy w ramach programu „Wizja lokalna” – zawiera wszystkie komponenty, które złożyły się na program, a więc wykłady, szkolenia i webinaria.

Często się mówi, że rozwój technologii dzieli ludzi. My uważamy, że ma szansę ich również łączyć. W Centrum Cyfrowym wierzymy, że umiejętnie wykorzystując potencjał technologii, można budować zaangażowanie, a także umacniać lokalne i ponadlokalne więzi. Wspólnie z Creative Commons Polska od ponad dekady wspieramy instytucje w otwartym dzieleniu się zasobami kultury oraz rozwijaniu narzędzi i metod pracy, które kształtują trwalsze, oparte na zaufaniu relacje z odbiorcami. Realizując tę misję, tworzymy projekty pozwalające nam weryfikować nasze pomysły, dostarczać instytucjom przydatne materiały i rozwiązania oraz nawiązywać współpracę z organizacjami, które mogą wykorzystywać to, co tworzymy, w swojej codziennej pracy. Jednym z takich projektów są Otwarte Zabytki.

Ponieważ wierzymy, że warto dzielić się wiedzą – w formie nie tylko rezultatów projektów, ale także metod w nich wykorzystanych i wniosków płynących z ich przebiegu – niniejszą publikację udostępniamy na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na tych samych warunkach, co oznacza, że można ją swobodnie wykorzystywać, przetwarzać i rozpowszechniać.

Publikacja jest dostępna pod adresem (przewodnik po cyfrowych narzędziach edukacyjnych i animacyjnych oraz studia przypadków): http://ngoteka.pl/handle/item/322

Publikacja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: NGOTEKA

Autor wpisu: Ewa Majdecka

Liczba odsłon: 1054
07.01.2016