Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką | 2015

Od czerwca do grudnia 2015 roku prowadziliśmy warsztaty, spotkania i zajęcia z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących, Szkoły Podstawowej z Wielkiej Wsi oraz z Gimnazjum w Białym Kościele.

Zakończyliśmy pierwszy etap projektu Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką.

Od czerwca do grudnia 2015 roku prowadziliśmy warsztaty, spotkania i zajęcia z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących, Szkoły Podstawowej z Wielkiej Wsi oraz z Gimnazjum w Białym Kościele.

Beneficjenci wzięli udział w cyklu warsztatów,  na których realizowali mozaikę ceramiczną. Gotowe dzieło zostanie osadzone w 2016 roku na ścianach domku w Prądniku Korzkiewskim.

Poza ciężką pracą z gliną oraz angobami uczestnicy projektu mieli możliwość poznać się wzajemnie i wspólnie pracować podczas zajęć integracyjnych.

W zadaniu wzięli udział także uczniowie ze szkół Małopolski, którzy podczas wykładów dotyczących naturalnej architektury zdobyli wiedzę związaną z bio budownictwem. Poznane wiadomosci wykorzystali następnie na warsztatach z tynkowania gliną , które odbyły się w plenerze, w Dolinie Prądnika.

Beneficjenci zadania zdobyli informację o tym jak wyglądały domy budowane na wsi kiedyś i czym różnią się od tych powstających dzisiaj, co to jest ekologiczna ARCHITEKTURA, jakie daje korzyści środowisku i ludziom mieszkającym w zdrowych domach.

Następne spotkania już w styczniu 2016 roku, tymczasem dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom, opiekunom, pracownikom projektu oraz parnerom i patronom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Gmina Wielka Wieś
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika

Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic

Daty wydarzeń:

1.12.2016

UCZESTNICY PROJEKTU PRZYGOTOWUJĄ MOZAIKĘ CERAMICZNĄ

UCZESTNICY PROJEKTU PRZYGOTOWUJĄ MOZAIKĘ CERAMICZNĄ UCZESTNICY PROJEKTU PRZYGOTOWUJĄ MOZAIKĘ CERAMICZNĄ UCZESTNICY PROJEKTU PRZYGOTOWUJĄ MOZAIKĘ CERAMICZNĄ UCZESTNICY PROJEKTU PRZYGOTOWUJĄ MOZAIKĘ CERAMICZNĄ
SPOTKANIA NA TYNIECKIEJ

SPOTKANIA NA TYNIECKIEJ SPOTKANIA NA TYNIECKIEJ SPOTKANIA NA TYNIECKIEJ

Autor wpisu: Magdalena Zarychta

Fundacja Wyspart
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
31-131 Kraków, Garbarska 24
fundacja@wyspart.pl, 696 861 678
www.wyspart.pl
Liczba odsłon: 878
13.01.2016