Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Promocja "Katalogu ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski"

Dobiegły końca działania prowadzone przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w ramach projektu „Katalog ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski”. Ich efektem jest katalog zawierający fotografie ręczników ludowych z obszaru całej gminy oraz płyta CD z wywiadami. 

Uroczysta promocja książki miała miejsce w Bielskim Muzeum w sobotę 19 grudnia. Muzealne sale z trudem pomieściły wszystkich zainteresowanych najnowszą muzealną publikacją. Liczną grupę zainteresowanych stanowili najważniejsi goście, czyli mieszkańcy wsi, którzy udostępnili swoje ręczniki do katalogu. Uroczystość uświetnił zespół „Ranok” pod kierunkiem Elżbiety Tomczuk i „Ruczniczok” prowadzony przez Joannę Chilkiewicz.

Katalog zawiera zdjęcia i opisy 564 ręczników oraz obszerną analizę zebranego materiału. Książka jest dostępna w dystrybucji bezpłatnej w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe priorytetu Kultura ludowa i tradycyjna.

Źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Daty wydarzeń:

23.12.2015 - 31.12.2015

Promocja "Katalogu ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski"
Autor zdjęć: fot. Jerzy Sołub

Promocja Promocja Promocja Promocja Promocja Promocja

Autor wpisu: Alina Debowska

Muzeum Podlaskie w Białymstoku
województwo: podlaskie, powiat: m. Białystok
15-426 Białystok, ul. Mickiewicza 45
muzeum@muzeum.bialystok.pl, 85 7421476
muzeum.bialystok.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum w Bielsku Podlaskim
województwo: podlaskie
Bielsk Podlaski, ul. Mickiewicza 45

Liczba odsłon: 762
28.12.2015

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...