Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Promocja "Katalogu ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski"

Dobiegły końca działania prowadzone przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w ramach projektu „Katalog ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski”. Ich efektem jest katalog zawierający fotografie ręczników ludowych z obszaru całej gminy oraz płyta CD z wywiadami. 

Uroczysta promocja książki miała miejsce w Bielskim Muzeum w sobotę 19 grudnia. Muzealne sale z trudem pomieściły wszystkich zainteresowanych najnowszą muzealną publikacją. Liczną grupę zainteresowanych stanowili najważniejsi goście, czyli mieszkańcy wsi, którzy udostępnili swoje ręczniki do katalogu. Uroczystość uświetnił zespół „Ranok” pod kierunkiem Elżbiety Tomczuk i „Ruczniczok” prowadzony przez Joannę Chilkiewicz.

Katalog zawiera zdjęcia i opisy 564 ręczników oraz obszerną analizę zebranego materiału. Książka jest dostępna w dystrybucji bezpłatnej w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe priorytetu Kultura ludowa i tradycyjna.

Źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Daty wydarzeń:

22.12.2015 godz. 23:00 - 30.12.2015 godz. 23:00

Promocja "Katalogu ręczników ludowych gminy Bielsk Podlaski"
Autor zdjęć: fot. Jerzy Sołub

Promocja Promocja Promocja Promocja Promocja Promocja

Autor wpisu: Alina Debowska

Muzeum Podlaskie w Białymstoku
województwo: podlaskie, powiat: m. Białystok
15-426 Białystok, ul. Mickiewicza 45
muzeum@muzeum.bialystok.pl, 85 7421476
muzeum.bialystok.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum w Bielsku Podlaskim
województwo: podlaskie
Bielsk Podlaski, ul. Mickiewicza 45

Liczba odsłon: 913
28.12.2015