Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dotykowe instalacje interaktywne

Uczestnicy warsztatów poznają możliwości technologii Bare Conductive – przewodzącej farby i mikrokontrolera opartego na platformie Arduino, dzięki którym zbudują proste instalacje interaktywne obsługiwane za pomocą dotyku. Warsztaty skierowane są do początkujących, nie jest wymagana umiejętność programowania.

Medialab Katowice to eksperymentalny projekt łączący działania twórcze, badawcze i edukacyjne. Uczestnicy interdyscyplinarnych przedsięwzięć na pograniczu sztuki, designu i technologii, wykorzystują media cyfrowe do badania miasta i tworzenia nowych narracji dla Katowic. Medialab jest miejscem wymiany pomysłów i wiedzy, spotkań z inspirującymi artystami i projektantami, a także platformą współpracy z twórcami oraz instytucjami z różnych krajów – uczelniami, organizacjami pozarządowymi i firmami sektora kreatywnego. W ramach projektu realizowane są warsztaty, interwencje w przestrzeni publicznej, wystawy, wykłady i dyskusje. Działają także zespoły zadaniowe w obszarze wizualizacji danych, analiz przestrzennych (MapLab) oraz badania miasta za pomocą sensorów i platformy Arduino (SensLab).

Źródło: Platforma Kultury

Autor wpisu: Anna Warwas

Liczba odsłon: 874
04.12.2015