Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Poezja ulicy

Warsztat-akcja poprzedzona wykładem, zachęci uczestników do zbadania, jakie osobiste słowa będą budziły skojarzenia z ulicą charakterystyczną dla Katowic, będzie inspiracją do działań własnych z możliwością odniesień do każdej przestrzeni. Wędrówka, spacer, wycieczka po ulicy będzie istotnym elementem przedsięwzięcia. 

Finałem akcji będzie zestaw słów oraz ich komponowanie. Powstanie swoista poezja ulicy "powieszona" w specjalnym boksie, zachęcających do udziału innych uczestników Giełdy Projektów.

Ulica miasta to przestrzeń naładowana emocjami. W jej strukturze znajdują się nie tylko budynki, ale przede wszystkim tworzący ją ludzie: mieszkańcy, przechodnie i turyści. Każda z tych grup tworzy nowy kontekst dla przestrzeni. W odmienny sposób się do niej odnosi i ją odczuwa.

Kompetencje:

  • budowanie grupy odbiorczej dla projektu animacyjnego;
  • umiejętność wykorzystywania wątków osobistych uczestników;
  • akcja artystyczna i wycieczka miejska jako formuła pracy z grupą;
  • praca nad mapą emocjonalną miejsc;
  • poznanie historycznego fragmentu Katowic - miejsca odbywania się Giełdy. 

 

Ewa Kokot - z wykształcenia historyk sztuki, pedagog. Od 1989 realizuje roku autorskie projekty polegające na kontaktowaniu dziecka ze sztuką. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów twórczych nie tylko dla dzieci, ale i młodzieży, osób niepełnosprawnych, osób zagrożonych marginalizacją. Aranżuje wystawy sztuki najnowszej oraz organizuje masowe akcje i plenery. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Obecnie kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej - interdyscyplinarną platformę wszystkich dziedzin sztuki.

Anna Syska - zajmuje się historią architektury XX wieku w województwie śląskim. Pośród jej zainteresowań naukowych są także: architektura koncernu Bata, zabytki techniki oraz międzywojenne obiekty sportowe, rozumiane jako przykład budownictwa podążającego za zmianami obyczajowymi. Pracuje w Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach. Jest współautorką przewodnika po architekturze modernistycznej województwa śląskiego. Inicjatorka Akcji Mozaika oraz Spaceru po Modernie. Współzałożycielka Fundacji Napraw Sobie Miasto.

 

Źródło: Platforma Kultury

Autor wpisu: Anna Warwas

Liczba odsłon: 995
04.12.2015