Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Współprojektowanie = współzarządzanie?

Pierwszym krokiem w metodzie, którą staramy się realizować i promować jako Fundacja Napraw Sobie Miasto, jest wspólny wybór kierunku zagospodarowania konkretnego obszaru w mieście. Odbywa się to w formie warsztatów, a ich wyniki pogłębione są przez analizę interesariuszy oraz współpracę z liderami lokalnymi. Na warsztatach postaramy się przełożyć proces praktykowany przez Fundację na projektowanie produktów i usług.

Anna Karłowska - z wykształcenia architekt-urbanista, ma doświadczenie w pracy w zespołach interdyscyplinarnych, dwa lata studiowała we Francji (w tym rok na wydziale nauk społecznych). Praktykowała, również w Londyńskim biurze Space Syntax zajmującym się analizowaniem przestrzeni miejskiej w oparciu o własne metody wspomagane przez oprogramowanie GIS. Zajmuje się architekturą, urbanistyką oraz analizą przestrzenną. Jej największą pasją jest jednak Naprawianie Sobie Miasta oraz projekty bazujące na nowych technologiach, które angażują mieszkańców (metody partycypacyjne, edukacja oraz Architektura społecznie zaangażowana). Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i zagranicą. 

Agata Janko - studentka zarządzania i gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od kilku lat związana z Fundacją Napraw Sobie Miasto. Zaangażowana głównie w projekt dotyczący katowickich pustostanów, ale macza paluszki również w konsultacjach społecznych. Od pewnego czasu zgłębia tematykę organizowania kampanii społecznych i promocyjnych oraz komunikacji w social media.

Źródło: Platforma Kultury

Autor wpisu: Anna Warwas

Liczba odsłon: 836
04.12.2015