Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Stolik ekspercki nr 1. Edukacja przestrzenna

Stolik poprowadzą mgr inż. arch. Cezary Czemplik - koordynator i pomysłodawca projektu "Nauka w przestrzeni" w ramach Wydziału Architektury PP, wiceprezes Stowarzyszenia Wędrowni Architekci oraz Magdalena Garczarczyk - architekt krajobrazu, edukatorka i animatorka, nauczycielka ogrodnictwa. 

mgr inż. arch. Cezary Czemplik - w ostatnich latach animator działań edukacji przestrzennej m.in. Międzymoście 2009-2013, zajęć pilotażowych opartych o program IARP -„Kształtowanie Przestrzeni”. Zawodowo zainteresowany poszukiwaniem naturalnych powiązań pomiędzy wszelkimi aspektami działań przestrzennych: od budownictwa tradycyjnego do pasywnego. Projekt „Nauka w Przestrzeni” realizowany jest przez konsorcjum:Politechniki Poznańskiej, Stowarzyszenia Wędrownych Architektów, Fundacji Twórców Architektury. W roku 2014-2015 otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z grantu „Ścieżki Kopernika”. Szczegóły na temat twórców i uczestników znajdą Państwo na stronie www.naukawprzstrzeni.put.poznan.pl.

Magdalena Garczarczyk - ukończyła architekturę krajobrazu na SGGW, Podyplomowe Studia Zarządzania Projektem na WSB i Studium Design Managment przy Fundacji ProDesign. Autorka projektów publicznych terenów zieleni, organizatorka konsultacji i badań społecznych, projektów społecznych oraz edukacyjnych dotyczących wspólnej przestrzeni, partycypacji, działań lokalnych i proekologicznych. Koordynatorka projektu "Odmień swoje podwórko" realizowanego w 2012 roku w Poznaniu, współpracowała m.in. przy projektach "Przesadzamy", "Gwarny św. Marcin", "Bombowy spacer na Wildzie" czy "Nauka w przestrzeni". Od kilku lat w ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych oraz dla dzieci zajmując się również "outdoor education" łącząc działania artystyczne z edukacją poprzez współdziałanie. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Kolektyw Kąpielisko, które założyło ogród społeczny na Łazarzu.

Przy stoliku będzie można znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:

  1. Czy edukacja przestrzenna w naszym kraju jest potrzebna?
  2. Czego chcielibyśmy nauczyć dzieci i młodzież o kształtowaniu i wpływie środowiska na nasze postawy i życie?
  3. Czy jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie?

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.12.2015 godz. 10:45 - 12:45

Ogólnopolska Giełda Projektów 2015
Katowice, Raciborska 50
Liczba odsłon: 927
01.12.2015