Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Stolik ekspercki nr 10. Ludzie i miejsca. Działanie i oddziaływanie na przestrzeń

 Stolik poprowadzą Jola Starzak i Dawid Strębicki - architekci i urbaniści prowadzący pracownię projektową Atelier Starzak Strębicki.

 Przy stoliku będzie można znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:

  1. Czy można dzielić się przestrzenią i wspólnie ją używać?
  2. Jak architektura i projektowanie może zachęcać ludzi do spędzania czasu razem?
  3. Czy projekty partycypacyjne zawsze kończą się sukcesem?
  4. Jaki wpływ na kształt projektu mają ludzie i ich potrzeby?
  5. Projektowanie wzajemnych relacji między ludźmi - czy to jest zadanie dla architekta?


Atelier Starzak Strębicki : Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii oraz w Holandii, otworzyliśmy w 2011 roku własną pracownię projektową. Obecnie pracujemy nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce i w Belgii. Intryguje nas różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla, którą mamy szansę badać realizując między innymi projekt wyposażenia wnętrz nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie (NInA), poprzez projekty, domów i wnętrz aż do skali urbanistyki miasta - aktualnie pracujemy nad planem urbanistycznym dla centrum Strombeek (położonego niedaleko Brukseli), ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcje miastotwórcze oraz opracowujemy koncepcję projektową zagospodarowania dwóch placów i dwóch ulic w centrum Strombeek. Bliska jest nam także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej, takie jak na przykład projekt tymczasowego zagospodarowania przestrzeni Placu Wolności w Poznaniu, który realizujemy dla międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Od 2011 roku współpracujemy również z poznańską School of Form, a od 2013 roku z magazynem Zawód:Architekt, pisząc artykuły mające na celu przybliżenie polskim projektantom kondycji wykonywania zawodu architekta w Belgii oraz w Holandii. Jesteśmy także aktywnymi uczestnikami działań społecznych w przestrzeni miejskiej i współzałożycielami Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko, którego celem jest tworzenie wraz z mieszkańcami Ogrodu Społecznego w Parku Kasrpowicza w Poznaniu. www.atelierstarzakstrebicki.pl

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.12.2015 godz. 10:45 - 12:45

Ogólnopolska Giełda Projektów 2015
Katowice, Raciborska 50
Liczba odsłon: 761
01.12.2015