Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ADAPTER w Szkole - edukacja filmowa dla niewidomych i niesłyszących

ADAPTER w Szkole to projekt przeznaczony dla szkół, który angażuje ośrodki szkolno-wychowawcze w edukację filmową i otwieranie polskiej kinematografii. Z projektu mogą korzystać wszystkie szkoły, w szczególności dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Wśród tytułów obecnie jest 10 adaptacji filmowych lektur szkolnych.

Oprócz filmów na ADAPTERZE  znajdują się materiały edukacyjne. Są to fotosy z audiodeskrypcją i napisami, słownik pojęć filmowych oraz scenariusze do lekcji, podczas których uczniowie w grupach wykonają ciekawe zadania. Wszystko dostępne jest na platformie internetowej www.adapter.pl/wszkole.

Uczniowie wykonane zadania będą publikować na facebookuChcemy w ten sposób pokazać im, że lekcje mogą być atrakcyjne, a wymienianie wspólnych doświadczeń na portalu społecznościowym może łączyć młodzież pełnosprawną i niepełnosprawną z całej Polski – mówi Justyna Mańkowska z Fundacji KATARYNKA.

ADAPTER  to pierwsze kino w sieci z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, dostępne za darmo, bez logowania. Jedyne niezbędne narzędzie do oglądania filmów to Internet. Przez rok ADAPTER  zdobył już stałych widzów, którzy na nowe filmy czekają w każdy czwartek o godz. 20.00. W internetowym kinie przybliżamy też postaci aktorów, reżyserów, ujawniamy ciekawe fakty, tło powstania genialnych filmów. Ukazujemy smaczki kinematografii, które mogą wyłapać często tylko widzący lub słyszący odbiorcy – na ADAPTERZE chcielibyśmy odkryć sztukę kinematografii również dla osób, dla których jest ona często tematem tabu.

W tym roku na ADAPTERZE  pojawiła się także edukacja filmowa dla wszystkich, szczególnie uczniów z dysfunkcjami słuchu i wzroku.

Strona internetowa

Facebook

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz ze środków PFRON, a także środków Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016


Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Inicjatywa Napisy Plus, Edukacja Filmowa, Fundacja Venae Artis

Daty wydarzeń:

12.5.2015 - 11.12.2015

Autor wpisu: Justyna Mańkowska

Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA
województwo: dolnośląskie
53-030, Wrocław, Przyjaźni 55/16
fundacja.katarynka@gmail.com, 507095834
www.fundacjakatarynka.pl
Liczba odsłon: 745
02.12.2015