Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Żywe kolekcje

Celem projektu "Żywe kolekcje" jest przywrócenie młodym mieszkańcom Zielonej Góry dostępu do kolekcji regionalnych kolekcji sztuki współczesnej, które nie są na stałe eksponowane. Z pomocą dziesięciu zaproszonych do projektu artystów związanych z Zieloną Górą prowadzimy warsztaty z młodzieżą szkolną poświęcone różnym zagadnieniom wokół sztuk wizualnych. Odnosimy się do konkretnych prac z kolekcji oraz wybranych autorów z nią związanych.

Regionalne kolekcje sztuki współczesnej, które znajdują się w Zielonej Górze stanowią ważny potencjał kulturowy naszego miasta. Sympozja i wystawy Złotego Grona i Biennale Sztuki Nowej miały znaczący wpływ na kształtowanie się i rozwój lokalnego środowiska artystów wizualnych. Ze względu na trudne warunki lokalowe Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Galerii BWA w Zielonej Górze, kolekcje sztuki współczesnej nie mogą być na stałe eksponowane, a przez to nie funkcjonują w świadomości mieszkańców. Naszą intencją jest przywrócenie ich publiczności poprzez działania edukacyjne z młodzieżą. Chcemy ukazać je w nowym kontekście i na nowo zinterpretować za pomocą warsztatów prowadzonych przez dziesięciu zaproszonych do projektu artystów wizualnych związanych z Zieloną Górą. Każdy z nich za pomocą własnych narzędzi pracy twórczej odniesie się do wybranej pracy lub autora dzieła ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Lubuskiej Zachęty Sztuki Współczesnej.

Artyści: Basia Bańda, Sławomir ZBIOK Czajkowski, Stefan Hanćkowiak, Michał Jankowski, Jarek Jeschke, Aleksandra Kubiak, Marek Lalko, Tomasz Pastyrczyk, Rafał Wilk, Karolina Wiktor
Animatorzy: Beniamin Łętowski i Karol Trębuła
Kuratorka projektu: Marta Gendera

Organizator: Fundacja Salony
Partnerzy: BWA Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Damy Radę

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

www.zywekolekcje.blogspot.com

Daty wydarzeń:

2.8.2015 godz. 22:00 - 30.12.2015 godz. 23:00

Autor wpisu: Marta Gendera

Fundacja Salony
województwo: lubuskie, powiat: m. Zielona Góra
65-410, Zielona Góra, ul. Fabryczna 13b
f.salony@gmail.com
www.fundacjasalony.pl

Miejsce wydarzenia
Zielona Góra
województwo: lubuskie


Liczba odsłon: 860
25.11.2015