Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Finał projektu 5 zmysłów. DYSTANS

Zbliża się wielki finał projektu „5 zmysłów.DYSTANS” realizowanego w ramach 3-letniego programu IMAGINARIUM, będącego największym w Polsce wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym poświęconym osobom niepełnosprawnym.

 

Już 22 listopada (niedziela) o godzinie 17.00 na terenie dawnego dworca PKP w Poznaniu odbędzie się wydarzenie STACJA DYSTANS - teatr - taniec - performans - sztuki wizualne. Będzie to prezentacja efektów współpracy artystów z osobami niepełnosprawnymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wstęp jest bezpłatny.

W programie znajdą się m.in.:

  • etiuda taneczna "Dobry zły dotyk" w wykonaniu osób niewidomych,
  • wystawa zawierająca materiały wideo z pracy warsztatowej,
  • instalacja "Totem"
  • oraz projekcja filmu nakręconego przez osoby niepełnosprawne, połączonego z teatrem cieni.

 

Wszystkie prace skupiają się na tematyce dystansu: intymnego, osobniczego, społecznego i publicznego. Kuratorem wydarzenia jest Michał Bałdyga - performer, twórca instalacji, grafik, który do współpracy zaprosił między innymi aktora - Łukasza Chrzuszcza, choreografkę - Iwonę Pasińską, artystę sztuk wizualnych - Macieja Kuraka oraz performerkę - Julię Kurek. Ich współpraca z osobami niepełnosprawnymi zaowocuje czterema prezentacjami, które stworzą wielkie interdyscyplinarne widowisko. Cztery ogniwa rozmieszczone w przestrzeni Dworca PKP budują dystans do pokonania. Przewodnikiem na tej trasie będzie performerka - Paulina Pankiewicz. Wydarzenie zakończy tegoroczną edycję projektu 5 zmysłów.

„5 zmysłów.DYSTANS” to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. Minione cztery edycje 5 Zmysłów pozwoliły osobom niepełnosprawnych aktywnie uczestniczyć w licznych warsztatach, wydarzeniach artystycznych zarówno z perspektywy odbiorcy jak i twórcy. Organizatorem 5 Zmysłów jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA z siedzibą w Poznaniu, a tegoroczna jego edycja odbędzie się dzięki wparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz Banku Zachodniego WBK i firmy Veolia.

Źródło: Strona projektu
Daty wydarzeń:

22.11.2015

Autor wpisu: Anna Warwas

Stowarzyszenie Edukacyjne MCA
województwo: wielkopolskie, powiat: m. Poznań
60-222, Poznań, ul. Dmowskiego 5/7a
promocja@5zmyslow.pl, 61 853 30 48
www.5zmyslow.pl

Miejsce wydarzenia
Stary Dworzec PKP
województwo: wielkopolskie
61-801, Poznań, ul. Dworcowa 2

Liczba odsłon: 873
20.11.2015