Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej

Czas na podsumowanie projektu Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się24 listopada w "Wyspie Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury.

24 listopada 2015 roku, godz. 18.00, "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury (ul. Turystyczna 3, Wyspa Sobieszewska)

Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja aby zaprezentować efekty naszej kilkumiesięcznej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz przybliżyć idee i cele jakie nam przyświecały.

Chcielibyśmy się z Państwem podzielić zdjęciową relacją, a także nagraniami z warsztatów, którymi autorami są przede wszystkim dzieci.

Projekt "Ucho w Wodzie" czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej realizowany jest przez Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka to multidyscyplinarny projekt dźwiękowy eksplorujący audiosferę Wyspy Sobieszewskiej. Poprzez takie twórcze działania jak warsztaty z artystami,wspólne koncerty, tworzenie rzeźb kinetycznych, czy spacery dźwiękowe chcieliśmy wraz z uczestnikami przybliżyć zagadnienia związane z fieldrecordingiem oraz zagadnieniami sztuki współczesnej inspirowanej dźwiękami przestrzeni akustycznej.

Działania skierowane są głównie do mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej tak seniorów, jak dzieci i młodzieży oraz grupy osób niewidomych zgrupowanych przy ośrodku (WTZ).  Projekt stał się częścią Festiwalu Instalacji Lirycznych, podczas którego odbyły się warsztaty oraz pokaz instalacji w przestrzeni publicznej. Projekt rozpoczął się w kwietniu i trwał będzie do grudnia 2015 roku. Do tej pory udało nam się przeprowadzić 17 warsztatów.

W ramach współpracy z Wyspą Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury korzystaliśmy z przestrzeni Wyspy Skarbów podczas warsztatów. Organizowaliśmy warsztaty podczas akcji letniej organizwanej przez tę instytucję. Przeprowadziliśmy również nocny spacer dźwiękowy podczas Nocy Muzeów. Stworzylismy też wystawę odźwiękową oraz warsztaty podczas Festiwalu Instalacji Lirycznych.

Artyści oraz edukatorzy zaproszeni do projektu: Sebastian Bednarek, Agnieszka Baaske, Paulina Miu Zielińska, Kamila Staśko-Mazur, Rafał Kołacki, Jacek Szczepanek.

W ramach proejektu powstała strona zawierająca dźwięki nagrania podzas warsztatów.

Kontakt: sztukacieszuka@gmail.com

Koordynacja projektu: Marta Karalus

Kurator projektu: Krzysztof Topolski

Relacja fotograficzna oraz filmowa: Natalia Grzymała

Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie.

Źródło: Strona projektu
Daty wydarzeń:

24.11.2015

Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej
Autor zdjęć: Natalia Grzebała

Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej
Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej
Autor zdjęć: Natalia Grzebała

Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej

Autor wpisu: Marta Karalus

Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100, Toruń, ul. Przy Rynku Wełnianym 3/9
sztuakcieszuka@gmail.com, 530 788 877
www.sztukacieszuka.com

Miejsce wydarzenia
Wyspa Sobieszewska
województwo: pomorskie
80-680, Gdańsk Sobieszewo, Turystyczna 3

Liczba odsłon: 700
18.11.2015