Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Muzyka miasta - koncert przedziwny

Przedziwne koncerty to cykl koncertów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany w sali prób Sinfoni Varsovi. Efektem działania będzie muzyczny performans z udziałem uczestników - w końcu wszyscy śpiewają, wszyscy tworzą, wszyscy są artystami.

Tej jesieni zapraszamy uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w nowatorskim przedsięwizięciu edukacyjno-muzycznym.

Cykl warsztatów muzycznych ma wprowadzić młodych uczestników w świat muzyki nowoczesnej, nauczyć jej odbioru i pozwolić im rozsmakować się w niej. Warsztaty prowadzone są przez wybitną sopranistkę i performerkę Elizę Szulińską, której towarzyszą pianista Marcin Łopacki i perkusista Leszek Lorent. Prezentują oni muzykę tradycyjną – zjawiskowe utwory Macieja Małeckiego i ultranowoczesną – tworzona wspólnie z uczestnikami.

Kluczowym punktem spotkania jest warsztat muzyczny ilustrujący dźwiękami współczesne życie Stolicy. Uczestnicy będą mieli jedyną okazję uczestniczyć w interaktywnym performansie, który umożliwi im naukę odbioru muzyki najnowszej i pozwoli się w niej rozsmakować.

Udział w warsztacie jest unikatową okazją do rozbudzenia w młodych ludziach wrażliwości muzycznej, zainteresowania nowoczesnymi formami muzyki, charyzmatycznymi twórcami i instytucjami muzycznymi Warszawy. Cykl dedykowany jest uczniom klas drugich szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy warsztat trwa 1,5 godziny. Odbywa się w siedzibie Sinfonia Varsovia (sala prób) przy ul. Grochowskiej 272.

Kontakt: Małgorzata Brus, tel. 608 852 830

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Źródło: Fundacja "Dom Kultury"
Daty wydarzeń:

6.11.2015 - 30.11.2015

Autor wpisu: Justyna Domasłowska Szulc

Fundacja "Dom Kultury"
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
03-107, Warszawa, ul. Przyrzecze 1P/7
biuro@domkultury.waw.pl, 601 372 842
www.fundacjadomkultury.pl

Miejsce wydarzenia
Sinfonia Varsovia (sala prób)
województwo: mazowieckie
03-849, Warszawa, ul. Grochowska 272

Liczba odsłon: 754
17.11.2015