Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Anna Michalak-Pawłowska

Pełnomocnik Prezydenta m.st Warszawy d.s. edukacji kulturalnej, odpowiedzialna za Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej. Jest to nagroda finansowa przyznawana osobie ( nie instytucji), a pula środków wynosi 6000 zł. Po raz pierwszy została przyznana w 2010 roku. Zadaniem Anny Michalak - Pawłowskiej jest też promocja animatorów w wydawnictwach i na portalu www.edukacjakulturalna.pl. Jest również laureatką nagrody -  wyróżnioną w VII edycji Dorocznej Nagrody FRDL. Panelistka w debacie o nagrodach.

Rocznik 1962, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy do spraw Edukacji Kulturalnej, autorka portalu WWW.edukacjakulturalna.pl, współautorka Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Twórca i dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych dla dzieci i młodzieży Dorożkarnia, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach osiemdziesiątych fotograf prasowy. Założycielka amatorskiego Teatru Muzycznego Pantera i XIV Społecznego Liceum Ogólnokształcącego o profilu artystycznym (pod patronatem ASP i AT). Autorka programów radiowych i telewizyjnych promujących twórczość dziecięcą i młodzieżową.

Twórczyni Festiwalu Dziecięca Stolica promującego środowisko warszawskich domów kultury. Przez 16 lat realizowała projekt między innymi dla studentów ASP z Europy Wschodniej - Międzynarodowe Lato Artystyczne oraz pracowała w Radzie Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Realizuje warsztaty z zarządzania kulturą oraz projekty teatralne w lokalnych społecznościach, prowadzi wiejski Teatr. Pracuje z młodzieżowymi nieformalnymi grupami. Jest członkiem zarządu Zrzeszenia Animatorów Forum Kraków oraz współzałożycielem Forum Kultury Mazowsze.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od dziecięcego Zespołu „Gawęda”. To właśnie tam nauczyłam się nie tylko śpiewać i tańczyć, ale również być aktywnym w społeczności, dawać coś z siebie innym, wymyślać, a potem realizować marzenia. Takim marzeniem wiele lat później był stworzony z organizacji pozarządowej Dom Kultury Dorożkarnia.

Moja ulubiona metoda pracy to warsztat, improwizacja, czyli aktywność i działanie.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o ludziach. W Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej jest nas kilkaset - animatorów, edukatorów, artystów, aktywistów i nauczycieli. Oczywiście ważne są też miejsca, sprzęt, czy budynki ale zmiana społeczna następuje poprzez konkretnych ludzi.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

16.11.2015 godz. 14:08 - 14:08

Liczba odsłon: 1372
16.11.2015