Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Czołówka polskich reportażystów już od listopada w Kaliszu

„Obywatele Mają Głos” to cykl spotkań z najlepszymi polskimi reportażystami. Kaliszanie pod ich kierunkiem będą mogli spróbować własnych sił w tworzeniu społecznie zaangażowanego reportażu. Do udziału w projekcie organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy lubią opisywać świat, chcą opowiedzieć o czymś ważnym i mają pomysł na prace: literackie, fotograficzne lub filmowe.

Z inicjatywy Fundacji Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych do Kalisza przyjedzie czołówka polskich reportażystów z Instytutu Reportażu. Pierwsze warsztaty, w listopadzie i grudniu, poprowadzą Paweł Goźliński i Filip Springer. Uczestnicy dowiedzą się, jak szukać tematów, zbierać materiały i rozmawiać ze swoimi bohaterami. Goście przybliżą także tajnik pisarskiego warsztatu. Ponadto podczas spotkań będzie można nauczyć się świadomego wykorzystywania najnowszych, cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie reportaży fotograficznych i wideo.

Cyk warsztatów rozpocznie się w listopadzie i potrwa do maja.  Przed nami zatem ponad pół roku z dużą dawką wiedzy i mnóstwem przestrzeni na indywidualną pracę pod kierunkiem prowadzącego. Najlepsze reportaże zamieścimy na portalu internetowym projektu: OMG! - Obywatele Mają Głos.

Projekt to także indywidualne konsultacje reportaży z doświadczonymi praktykami sztuki reporterskiej: Anną Linkowską (wideoreportaż), Anną Tabaką (reportaż prasowy) i Jakubem Seydakiem  (fotoreportaż). Uczestnicy, którzy będą potrzebować merytorycznej pomocy podczas reporterskiej pracy, mogą korzystać z pomocy prowadzących konsultacje.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.fundacjafrik.pl.

Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada 2015, liczba miejsc jest ograniczona!

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
Daty wydarzeń:

20.11.2015

Autor wpisu: Monika Frątczak

Kontakt Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
województwo: wielkopolskie, powiat: m. Kalisz
62-800, ul. Św. Stanisława 7/2
kontakt@fundacjafrik.pl
www.fundacjafrik.pl

Miejsce wydarzenia
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego i PWSZ w Kaliszu
województwo: wielkopolskie
62-800, Plac Wojciecha Bogusławskiego 1, scena Malarnia oraz ul. Nowy Świat 4, Pracownia Montażu i Studio T.

ban
Liczba odsłon: 705
17.11.2015