Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Magdalena Kowalska

Animator nagrodzony w V edycji Dorocznej Nagrody FRDL.
Rocznik 1993, z urodzenia lublinianka, obecnie studentka historii sztuki w ramach studiów międzywydziałowych na KUL JP II. Absolwentka Akademii Cyfrowych Kompetencji. Członkini Rady Artystyczno-Programowej Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN". Laureatka pierwszego miejsca w kategorii „osoby indywidualne" V edycji Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za projekt „Ogrody Sztuk. Festiwal ulicy".

Moją przygodę z animacją kultury rozpoczął projekt „Ogrody Sztuk. Festiwal ulicy”, którego jestem współtwórczynią i główną koordynatorką. Jego celem było przybliżenie mieszkańcom Lublina historii i klimatu ulicy Ogrodowej, niegdyś najładniejszej ulicy lubelskiego Śródmieścia oraz stworzenie przestrzeni, w której uzdolnieni uczniowie liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego mogli zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne z dziedziny teatru, poezji, muzyki i fotografii.

W podejmowanych przedsięwzięciach istotne jest dla mnie nawiązywanie współpracy międzypokoleniowej, integrowanie środowiska lokalnego wokół wspólnych działań oraz twórcze współistnienie tradycji z nowoczesnością.

Uczestniczyłam w powstawaniu wielu projektów o charakterze animacyjnym, kulturalnym i historycznym. Wśród zrealizowanych przedsięwzięć do najważniejszych należą: „Ogrody Sztuk. Festiwal ulicy” oraz „Bojowe Panny”, które współtworzyłam i koordynowałam. Brałam również udział w działaniach takich jak „Majówka Filarecka”, Spotkania Teatralne „Zwierciadła”, „Message in a bottle”.

W pracy animatora nie powinno się zapominać o tym co najważniejsze – posiadaniu „otwartych oczu” i pełnej otwartości, tak aby móc wykorzystywać w pełni potencjał i możliwości uczestników projektu, a także miejsca, w którym projekt jest realizowany. Takie zindywidualizowane podejście do działań animacyjnych, daje szanse na nowe odkrycia i zamienienie twardego stąpania po ziemi w latanie, żeby widzieć więcej, bo "z ziemi nic nie widać".

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

6.11.2015 godz. 21:33 - 21:33

Liczba odsłon: 969
06.11.2015