Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Renata Borowiecka-Gutsze

Animator wyróżniony w VI edycji Dorocznej Nagrody FRDL.
Projektantka mody i stylistka, zdobywczyni wielu nagród  i wyróżnień, w tym „Złotej Pętelki” – najbardziej prestiżowej polskiej nagrody z branży mody – za całokształt twórczości. Specjalnością Renaty jest moda dla kobiet. Jej stylizacje i pokazy mody dla najlepszych firm odzieżowych zaowocowały utworzeniem własnej marki „R-B-G”, pod którą projektowała ona i produkowała kolekcje dla kobiet o nietypowych sylwetkach, dostępne w ekskluzywnych butikach w kraju i za granicą.

Prowadzi też profesjonalne warsztaty z projektowania i modelingu oraz stylizuje modowe sesje zdjęciowe. Kolekcje Renaty prezentowane były na targach w Poznaniu, Lipsku i Katowicach oraz na indywidualnych pokazach mody. Renata to „Najlepsza Projektantka Ziemi Dolnośląskiej”, dwukrotna finalistka „Srebrnej Pętelki”, finalistka konkursu „Selfware” w Gratz, wyróżniona za projekty społeczne przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Niezwykłą umiejętność doskonałego łączenia tradycji z nowoczesnymi trendami w modzie demonstruje jej wielokrotnie nagradzana kolekcja „Panny z Borów”. Więcej informacji na www.r-b-g.net

 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od przeprowadzki na polską wieś i zobaczenia, ile trzeba zrobić by można było choć częściowo mówić o równych szansach dla osób na niej mieszkających. To było wyzwanie, które spowodowało początek działalności. Rozpoczęłam działania mające na celu utworzenie wioski tematycznej – sposobu na atrakcyjne dla turystów, ale też dla mieszkańców wykorzystanie lokalnej kultury do rozwoju miejscowości i najbliższej okolicy. Zaczęłam prowadzić warsztaty malarskie „Śladami Leona Wyczółkowskiego” (nawiązując do artysty, który tworzył w naszych okolicach), pomagające dzieciom i młodzieży w rozwijaniu własnych zdolności, ale też pomagające im docenić piękno otaczającej ich przyrody i krajobrazu. To tu zrodził się pomysł na plenery rzeźbiarskie dla studentów oraz modowe warsztaty dla młodych dziewcząt – rozwój i wyrównywanie szans na bazie kultury i sztuki.


Ulubiona metoda pracy to interaktywne warsztaty z młodzieżą – wiem, że rozpalam w nich pasję do sztuki i to daje mi poczucie sensu działania. Od nich w zamian dostaję dobrą energię i możliwość obserwowania pozytywnych zmian w ich życiu. To sytuacja, w której obie strony wygrywają – dając, wzbogacają się.


Będąc animatorem kultury nie można zapominać o ludziach - to oni są celem i motorem działań. Animacja to nie zmuszanie do robienia czegoś, ale stwarzanie możliwości do wykorzystania własnego potencjału, do rozbudzenia pozytywnej energii, zachęcenie do aktywnego życia. Dlatego też animacja kulturalna ma wpływ nie tylko na rozwój kultury, ale na harmonijny rozwój pełych, zrównoważonych osób, które dobrze potrafią radzić sobie w życiu.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

6.11.2015 godz. 12:59 - 12:59

Liczba odsłon: 923
06.11.2015