Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Równać szanse: „Tańcem, Obrazem, smakiem przez życie"

Głównym celem było utworzenie Młodzieżowego Klubu Animatorów Kultury, w skład którego wchodziły grupy projektowe wraz ze swoimi liderami i trenerami. Była to szansa na nowe wyzwania. Młodzi uczestnicy projektu byli odpowiedzialni za podjęte działania i mogli czuć się współorganizatorami projektu. Wspólne działania i spotkania miały na celu zintegrowanie lokalnej młodzieży.

OPIS PROJEKTU:

Działania projektowe trwały 15 miesięcy czyli od lipca 2013 do października 2014 roku. Projekt przyczynił się do zmiany wizerunku młodych ludzi w lokalnym środowisku: pokazali, na jak wiele inicjatyw i konkretnych działań ich stać, zobaczyli, że naprawdę są w stanie zrobić coś pożytecznego dla siebie i środowiska oraz rozwijać się i kształtować postawy społeczne. Motywowali też innych do działania. Dzięki kontaktom z różnymi instytucjami oraz mediami nabrali pewności siebie, poczucia własnej wartości, co rozwijali podczas występów publicznych w czasie różnych uroczystości. Mieli też możliwość spędzenia w sposób kreatywny, ciekawy i atrakcyjny czasu wolnego zarówno podczas wakacji jak i w czasie roku szkolnego.

 

INNOWACYJNOŚĆ:

Aktywny udział we wszystkich grupach tematycznych czyli w zakresie dziennikarstwa , fotografii, kulinariów oraz grupie tanecznej okazał się innowacyjny ponieważ działania te dały szansę młodym na zdobycie nowych umiejętności to wszystko pozwoli im być bardziej konkurencyjnymi także na rynku pracy w przyszłości.

 

ZNACZENIE:

Dzięki temu że młodzież uczestniczyła w licznych zajęciach podczas projektu Stowarzyszenie zintegrowało nie tylko młodzież ale również całe rodziny. A także pozyskało dobrze wyszkoloną grupę tancerzy, fotografów, kucharzy i dziennikarzy, którzy pomagają w organizacji imprez okolicznościowych dla wszystkich mieszkańców miejscowości.

 

WPŁYW NA WZROST AKTYWNOŚCI ŚRODOWISKA LOKALNEGO:

Dzięki działaniom Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Tradycji Rozwoju Wsi Bazanów Nowoczesna Pani mieszkańcy dostrzegli jak rozwija się Miejscowość, dzięki czemu coraz chętniej uczestniczą w spotkaniach integracyjnych, warsztatach i przedstawieniach organizowanych przez grupę pań a także chętnie pomagają w zbiórkach środków potrzebnych na coraz to nowsze projekty i organizacje życia towarzyskiego w tej miejscowości.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

7.1.2013 - 10.1.2014

Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów 'Nowoczesna Pani'
województwo: lubelskie
08-500 Ryki, Stary Bazanów 136
nowoczesnapani@gmail.com
http://www.nowoczesnapani.org
Liczba odsłon: 337
30.10.2015