Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Anna Szpura

Animator wyróżniony w VII edycji Dorocznej Nagrody FRDL.
Rocznik 1978 roku. Z zawodu inżynier ekonomii rolnictwa po SGGW, pszczelarz, florystka. Z zamiłowania regionalistka, propagatorka kuchni regionalnej. Od wielu lat zajmuje się odtwarzaniem tradycji kulinarnych i zwyczajów panujących na terenie gminy Stara Kornica, a co za tym idzie, tradycji panujących na wschodnim Mazowszu.
Projekt w którym brała udział to „Ocalić od zapomnienia”- dotyczył odtwarzania tradycji.
Współpracuje z nadleśnictwem Sarnaki oraz Muzeum Kornickiego Krzemienia.

W 2013 roku we współpracy ze szkołami i przedszkolami z terenu gminy Stara Kornica, rozpoczęłam społeczne prowadzenie warsztatów z pszczelarstwa, rękodzieła tradycyjnego, kulinarii.
Jestem autorką książki ,,Tradycje Kulinarne, Obrzędy i zwyczaje Gminy Stara Kornica” a w trakcie składania jest druga książka dotycząca nazewnictwa ludowego na wschodnim mazowszu.

Moja przygoda z animacją kultury rozpoczęła się kilka lat temu, gdy zbierałam informacje do książki, chociaż od dziecka interesowałam się tradycjami i kuchnią.

Moją ulubioną metodą pracy to bezpośredni konktat z ludźmi, którzy tworzą tradycje i sami tak naprawdę są tradycją, możliwość rozmowy z nimi.

Będąc animatorem kultury nie można zapomnieć o odpowiedzialności, która spoczywa na nas za przekazywanie tego, co uda nam się odtworzyć, tego wszystkiego co jako całość stanowi element tożsamości mieszkańców naszej małej ojczyzny, którą w moim przypadku jest gmina Stara Kornica.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

30.10.2015 godz. 13:27 - 13:27

Liczba odsłon: 1001
30.10.2015