Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rusza Gdański Fundusz Kulturalny

Mieszkasz w Gdańsku? Interesujesz się kulturą? Tworzysz ciekawe wydarzenia lub masz pomysł na ciekawą akcję kulturalną? Mamy dla ciebie propozycję! Dziś ruszył w Gdańsku pilotażowy program – „Gdański Fundusz Kulturalny”.

Fundacja Gdańska wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku i Instytutem Kultury Miejskiej rozpoczyna realizację programu „Gdański Fundusz Kulturalny”, którego celem jest zwiększenie udziału mieszkańców Gdańska w kreowaniu wydarzeń i inicjatyw kulturalnych. Program zakłada realizację projektów kulturalnych proponowanych przez grupy nieformalne, które w ramach funduszu mogą uzyskać dofinansowanie do kwoty 500 zł.

Fundusz zostanie uruchomiony w tym roku pilotażowo, a efekty i wnioski z jego realizacji posłużą do wdrożenia na stałe takiego narzędzia w Gdańsku już od 2016 roku. W tym roku edycja pilotażowa zakłada sfinansowanie 20 projektów o łącznej wartości 10 000 zł. Czas realizacji projektów jest możliwy do 30 grudnia 2015. Nabór wniosków odbędzie się w dniach 8-28 października, a wyniki zostaną ogłoszone 30 października 2015 roku.

Co należy zrobić, aby ubiegać się o dofinansowanie?

Trzeba zebrać grupę minimum 5 osób mieszkających w Gdańsku, które mają wspólny pomysł na inicjatywę. Grupa wyłania przedstawiciela - lidera, który w jej imieniu składa wniosek jako osoba prywatna. Wniosek należy wypełnić i złożyć drogą elektroniczną na adres: fundusz@fundacjagdanska.pl lub osobiście do siedziby Fundacji Gdańskiej ul. Świętojańska 43/44 Gdańsk (Brama Świętojańska) w nieprzekraczalnym terminie 28 października (do godz. 16.00). Do dnia 30 października kapituła funduszu wyłoni i wskaże wybrane projekty.

Przed złożeniem wniosku prosimy szczegółowo zapoznać się z dokumentacją konkursu umieszczoną na stronie www.fundacjagdanska.pl. Pod tym adresem znajduje się również wniosek do wypełnienia. W razie wątpliwości prosimy wysyłać pytania na adres fundusz@fundacjagdanska.pl lub dzwonić pod numer telefonu 58 326 22 80. Przez cały okres nadsyłania wniosków można też konsultować się indywidualnie po uprzednim umieniu mailowym lub telefonicznym.

Więcej informacji oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie 

Źródło: www.fundacjagdanska.pl
Daty wydarzeń:

28.10.2015

Autor wpisu: Anna Warwas

Fundacja Gdańska
województwo: pomorskie, powiat: m. Gdańsk
80-840, Gdańsk , ul. Świętojańska 43/44
fundusz@fundacjagdanska.pl, 58 326 22 80
www.fundacjagdanska.pl
Liczba odsłon: 833
26.10.2015