Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Anna Fedas

Menedżerka, trenerka i animatorka projektów społecznych, badawczych i kulturalnych. Obecnie Specjalistka ds. edukacji obywatelskiej w Europejskim Centrum Solidarności. Doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością edukacja nieformalna i animacja społeczności lokalnej oraz licznych kursów i szkoleń (w tym Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, Szkoła Trenerów Stowarzyszenia CEL oraz kursu Profesjonalny Menedżer NGO).

Pracowała w licznych projektach społecznych/badawczych/kulturalnych o zasięgu lokalnym (np. „Ekonomia społeczna szansą na rozwój Dolnego Śląska”), ogólnopolskich (np. „Polski Program odpowiedzialności społecznej UEFA EURO 2012”, „Wolontariat-włącz się!”) oraz ponadnarodowych („Europejskie Forum Sportu i Młodzieży” organizowane przez Komisję Europejską w 2012 roku na Cyprze oraz #SportPlaysmixed w 2015 roku w Paryżu). Założycielka kilku organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych.


Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od pierwszych, lokalnych projektów realizowanych w okresie studiów w dolnośląskich, w tym głównie wrocławskich organizacjach pozarządowych.

Ulubiona metoda pracy to
zaczynanie od badania potrzeb grupy, do której kieruje się działania. W ten sposób wyrażam szacunek wobec odbiorców, z którymi pracuję/chcę pracować.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, że w naszej pracy przede wszystkim chodzi o ludzi, z którymi pracujemy oraz o sposób, w jaki z nimi pracujemy. Największy sukces animatora następuje wtedy, gdy społeczność, z którą pracował jest na tyle samodzielna, aby iść dalej/rozwijać się bez pomocy animatora. Animator zawsze stoi w cieniu, nigdy nie jest gwiazdą i dlatego musi być pogodzony z nieprzypisywaniem sobie sukcesów grupy/społeczności, z która pracuje.

Dzięki udziale w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2013 poznałam inne style pracy i podejścia do niej. Ponadto, miałam okazję przedstawić realizowane przez mój zespół działania w ramach pracy w Europejskim Centrum Solidarności.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

27.1.2016

Liczba odsłon: 1158
22.10.2015