Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sieci kultury - warsztaty dla młodzeży

„Sieci kultury” to projekt realizowany w Gdańsku, w którym młodzież będzie miała okazję opowiedzieć o tym, jak ich zdaniem powinna działać placówka kultury, w której chcieliby się spotykać, rozwijać swoje pasje i współtworzyć zasady jej działania. Wnioski z warsztatów zostaną przedyskutowane z pracownikami i pracownicami instytucji kultury, organizacji pozarządowych, klubokawiarni zainteresowanych udziałem młodzieży w swoich działaniach. Podsumowaniem działań będzie krótki raport. Zostaną także zorganizowane dwa wydarzenia kulturalne, podczas których młodzież będzie się mogła podzielić z innymi swoimi pasjami.

Terminy warsztatów:

  • 13 i 20 października (wtorek), 16:00-19:00, Dworek Artura GAK, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia

albo

  • 21 i 28 października (środa), 16:00-19:00, Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno

 

(osoby zainteresowane udziałem, którym nie odpowiadają godziny, proszone są o kontakt: siecikultury@gmail.com. Zobaczymy, co da się zrobić)

Do udziału zaproszone są szczególnie osoby od 13 do 25 lat.

Celem warsztatów będzie zastanowienie się nad tym, czy oferta kulturalna instytucji i domów kultury odpowiada na potrzeby młodzieży, z czym kojarzą się im instytucje, z jakich ofert korzystają, jak zagospodarowują one ich czas wolny. W drugiej części warsztatów powstanie projekt wymarzonego dom kultury. Przy współpracy z instytucjami kultury odbędą się także dwa wydarzenia przygotowane wspólnie z młodzieżą – swoje zainteresowania i pasje będą mogli przekuć w działania.

W grudniu odbędą się spotkania z pracownikami i pracownicami instytucji kultury, organizacji pozarządowych i innych miejsc zainteresowanych pracą z młodzieżą z Trójmiasta, podczas których przedstawimy wnioski z warsztatów i zastanowimy się, jak można je realizować. 
Może jest szansa na stworzenie takiego miejsca od postaw?

Kontakt: Anna Miler, siecikultury@gmail.com, tel. 502559813
Współpraca: Agnieszka Cichocka, Agnieszka Mróz, Aleksandra Abakanowicz, Dworek Artura GAK, Projektornia GAK, Stowarzyszenie Arteria

Projekt „Sieci kultury” jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Aktywność obywatelska"

Daty wydarzeń:

20.10.2015

Autor wpisu: Anna Miler

Anna Miler
województwo: pomorskie
81-229, Gdynia, ul. Mireckiego 16/2
siecikultury@gmail.com
https://www.facebook.com/events/1008869552509834/

Miejsce wydarzenia
Gdańsk
województwo: pomorskie


Liczba odsłon: 785
13.10.2015