Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Lucilla Kossowska

Malarka, pedagog, anglistka, założycielka Instytutu Edukacji przez Sztukę, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, sekretarz zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Artystka realizuje program autorski ,,Angielski przez Sztukę™”.  Zrealizowala ponad 60 autorskich warsztatów twórczych m.in. dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach, Muzeum śląska Opolskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Opola w 2008 i stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010. Ukończyła Politechnikę Radomską i studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Aktualnie pracuję nad międzynarodowym projektem Tożsamość Śląska Opolskiego-Nowa Amerika w krainie migrantów. Inicjatywa wyszła od Stowarzyszenia Słubfurt we Frankfurcie n/Odrą. Efektem jest film animowany oraz instalacja i parę wystaw w Polsce i Niemczech. Po zakończeniu, zgłoszę ten projekt do Giełdy Projektów NCK. Mieszka w Suchym Borze.
 
Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od przyjazdu na Kieszeń Wincenta organizowaną przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2005 roku.
 
Ulubiona metoda pracy to warsztat. Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym ile jeszcze zostało pieniędzy w budżecie…żeby znowu nie dokładać…:)
 
Dzięki udziale w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów mam w dorobku dwie piękne publikacje.
 
 
 
Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

7.10.2015 godz. 22:26 - 22:26

Liczba odsłon: 932
19.10.2015