Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

JEŻ

Artyści, działający w przestrzeni podwórek, współpracujący z mieszkańcami i angażujący ich do udziału we wspólnych działaniach – to podstawowe założenia projektu "Wrocław - wejście od podwórza". Na Przedmieściu Oławskim powstała wielkoformatowa dmuchana maskotka jeża z PCV, która stała się pretekstem do wspólnej zabawy.

 

Realizacja projektu rozpoczęła się od wyboru podwórka na wrocławskim osiedlu Przedmieście Oławskie oraz rozmów z mieszkańcami, którzy opowiadali o swoim życiu codziennym, kłopotach, nadziejach Izie Rutkowskiej - autorce instalacji. Konsultacje miały na celu poznanie społeczności lokalnej, jej oczekiwań oraz zaproszenie do wspólnej realizacji i zaangażowania w projekt.

W toku rozmów powstała koncepcja wielkoformatowego jeża, który został wykonany z kilkunastu mniejszych elementów, które wymagały złożenia (przez mieszkańców biorących udział w projekcie - integracja środowiska lokalnego). Następnym krokiem było aktywowanie społeczności poprzez zaangażowanie do wspólnej instalacji jeża na podwórku. Do zabawy z wykorzystaniem jeża zostali zaproszeni mieszkańcy, a w szczególności dzieci. Wielkoformatowe maskotki są tworzone z wytrzymałego materiału, dzięki czemu można było bez obaw po nich skakać, przytulać się, leżakować.. Dodatkowo odbyły się projekcje filmów animowanych o jeżach, rysownie, robienie tatuaży z motywem jeża, a wszystko to przy kawie, herbacie, ciastkach i jabłkach, które jak wiadomo spadają na kolce jeży.

 

 

Daty wydarzeń:

1.8.2015 - 31.8.2015

JEŻ

JEŻ

Autor wpisu: Maciej Tymorek

Biuro Festiwalowe Impart 2016
województwo: dolnośląskie
50-451 Wrocław, Komuny Paryskiej 39-41
maciej.tymorek@wroclaw2016.pl, 660545977
http://www.impart.art.pl

Miejsce wydarzenia
Wrocław
województwo: dolnośląskie


Liczba odsłon: 998
01.10.2015