Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Plakatu

Warsztaty Plakatu 2015 dobiegają końca. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż podczas którego zostaną zaprezentowane wszystkie prace uczestników. Wystawa odbędzie się w sobotę 19.12.2015 o godz. 17 w Sali Elektoralnej Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Więcej informacji.

I edycja Warsztatów Plakatu, której organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury, rozpocznie się 10 października br. Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do jednego z dwóch przedpremierowych filmów dokumentalnych, które powstały przy udziale Mazowieckiego Funduszu Filmowego.

Organizatorom udało się pozyskać wybitne obrazy tj.: "I była miłość w getcie" w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy oraz "Bracia" w reżyserii Wojciecha Staronia. „Bracia” otrzymali Grand Prix w sekcji La Semaine de la Critique na tegorocznym festiwalu w Locarno. To właśnie do tych filmów uczestnicy projektowali plakaty, które na koniec warsztatów zostaną zaprezentowane na wernisażu.
Warsztaty Plakatu, składające się z części teoretycznej i praktycznej, poprowadziła uznana w tej dziedzinie artystka Maja Wolna, laureatka m.in. 22 Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas 40h zajęć uczestnicy rozwijali swoje projekty, pogłębiali wiedzę i udoskonalali swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego.

 www.facebook.com/warsztatyplakatu

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

19.12.2015

Mazowiecki Instytut Kultury
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, ul. Elektoralna 12
info@warsztatyplakatu.pl, 667 626 667
www.warsztatyplakatu.pl
Liczba odsłon: 1130
16.12.2015