Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Occupy Camp Bydgoskie Przedmieście

Dzieci z racji swojego wieku zazwyczaj nie mogą uczestniczyć w debacie na temat przestrzeni w której żyją. Mają jednak potrzeby i marzenia z nią związane. Fundacja Fabryka UTU prowadząc od roku DomKultury! na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu, konfrontuje się na co dzień z oczekiwaniami najmłodszych odnośnie tej właśnie przestrzeni. 

Dzieci z racji swojego wieku zazwyczaj nie mogą uczestniczyć w debacie na temat przestrzeni w której żyją. Mają jednak potrzeby i marzenia z nią związane. Fundacja Fabryka UTU prowadząc od roku DomKultury! na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu, konfrontuje się na co dzień z oczekiwaniami najmłodszych odnośnie tej właśnie przestrzeni. Co więcej, zeszłego lata przekonaliśmy się, że dzieci bez wahania chwyciły za łopaty i grabie. Razem stworzyły miejsce do leżenia na trawie i wystawiania dmuchanego basenu. Okazuje się jednak, że polityka władz miasta ma zupełnie przeciwny kierunek, w stosunku do tych dziecięcych marzeń. Kolejne fragmenty parku na Bydgoskim Przedmieściu mają być zamieniane w parkingi.

Celem projektu są warsztaty occupy. Chcemy dodać najmłodszym odwagi w myśleniu i wypowiadaniu się na temat przestrzeni w której żyją. W efekcie warsztatów ma powstać spektakl w którym grupa dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia będzie mogła opowiedzieć o swojej pracy z przestrzenią, a także o swoich marzeniach z nią związanych. Wreszcie dzieci będą mogły wyrazić swoje niezadowolenie i mamy nadzieję, że zostaną w końcu usłyszane.

 

 

 

Źródło: Lato w teatrze
Daty wydarzeń:

3.8.2015 - 16.8.2015

OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE
Autor zdjęć: Katarzyna Jankowska

OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE OCCUPY CAMP BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE

Autor wpisu: Wiktoria Szczupacka

Fundacja Fabryka UTU
województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, Rybaki 30a/7
utu.fundacja@gmail.com, 693931993
https://fabrykautu.wordpress.com/

Miejsce wydarzenia
Toruń
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100, Sienkiewicza

Liczba odsłon: 2097
01.10.2015