Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przejaśnienie - Nabór uczestników

Przejaśnienie to projekt kierowany do 5 młodych artystów oraz 5 młodych menedżerów kultury, którzy chcą uczyć się wspólnej pracy nad projektem artystycznym. Zgłoszenia przyjmowane są na adres przejasnienie.lublin@gmail.com. Czekamy na Wasze portfolio (w przypadku artystów) i kilka zdań o sobie. Nabór trwa do 4 października!

Przejaśnienie to projekt kierowany do 5 młodych artystów oraz 5 młodych menedżerów kultury, którzy chcą uczyć się wspólnej pracy nad projektem artystycznym.

 

Młodzi artyści będą mieli okazję nauczyć się pracy w przestrzeni pozainstytucjonalnej, działając z mieszkańcami i dla mieszkańców ulic Lubartowska, Zamoyska i 3 Maja. Zadaniem młodych menedżerów, będzie wspieranie artystów w przygotowaniu zaplecza, np. pozwoleń na działanie w danej przestrzeni, dodatkowych materiałów czyi wypromowania inicjatywy.

 

Projekt przewiduje szereg szkoleń i wykładów z uznanymi w lubelskiej kulturze działaczami, przygotowujących artystów i menedżerów do jak najlepszego wykonania ich działania. Na program szkoleń składać się będzie:

 

  • Integracja uczestników - Tymoteusz Wojna (CrossRoad - Poland)

  • Działania partycypacyjne i społeczne - Szymon Pietrasiewicz (Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry”)

  • Sztuka współczesna, sztuka w przestrzeni miejskiej, sztuka zaangażowana społecznie - Jan Gryka (Galeria Biała)

  • Animacja kultury i zarządzanie projektem kulturalnym - Dariusz Figura (Fundacja T.E.A.M Teatrikon)

 

Same działania uczestników poprzedzone będą zajęciami terenowymi w formie spacerów, gdzie w opiece Kamili Czosnyk z Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry”, uczestnicy odbędą rozmowy z mieszkańcami wybranych ulic, na podstawie których będą przygotowywać swoje działania. Przygotowane obiekty lub akcje będą posiadać nie tylko walor artystyczny, ale wpłyną również na estetykę przestrzeni ulic. Jak pokazała poprzednia edycja projektu - Miasto bez Chmur, działania podejmowane przez uczestników mają charakter społeczny i bardzo angażują mieszkańców wybranych do projektu ulic. Na realizacje w przestrzeni miejskiej poczekamy do 16 listopada.

 

Zachęcamy do zapisania się na wydarzenie na facebooku, gdzie można na bieżąco dowiedzieć się co w projekcie słychać:  https://www.facebook.com/events/526833877474478/

 

Wyślij nam swoje portfolio(w przypadku artystów) i kilka zdań o sobie na adres poniżej. Na zgłoszenia czekamy do 4 października!

 

Zapisy i więcej info:

mail: przejasnienie.lublin@gmail.com

tel. 605063530 lub 790514590

 

Projekt Miasto bez Chmur organizowany jest przez nieformalną grupę artystyczną CrossRoad - Poland w partnerstwie Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry". Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.

 

Źródło: jestem autorem
Daty wydarzeń:

4.10.2015

Przejaśnienie - Nabór uczestników

Przejaśnienie  - Nabór uczestników

Autor wpisu: Tymoteusz Wojna

nieformalna grupa artystyczna "Skrzyżowanie" CrossRoad - Poland
województwo: lubelskie
Lublin, Peowiaków 12
przejasnienie.lublin@gmail.com, 605063530, 790514590

Miejsce wydarzenia
Lublin
województwo: lubelskie
Lublin, Lubartowska, Zamoyska i 3 Maja

Liczba odsłon: 802
29.09.2015