Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ojczysty się liczy!

Zorganizujemy cykl imprez poświęconych kulturze języka polskiego. Odbędą się m.in. warsztaty ortograficzne dla najmłodszych oraz warsztaty krasomówcze i dziennikarskie dla młodzieży, na których eksperci zaznajomią uczestników z podstawową wiedzą i etyką dziennikarską.

Przygotujemy dyktanda, które przeprowadzone będą dla trzech poziomów edukacyjnych i dla dorosłych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wezmą udział w finałowym dyktandzie. Wydana zostanie publikacja dyktand tematycznie związanych z regionem. W dniu finałowego dyktanda odbędzie się „Piknik ortograficznojęzykowy”, na który zaprosimy mieszkańców miasta i okolic. W ramach spotkania przygotujemy 10 stanowisk, na każdym uczestnicy będą rozwiązywać zadania i zdobywać punkty, a wygrani otrzymają nagrody rzeczowe. Tego dnia odbędzie się debata poświęcona kulturze Internetu, mowa będzie m.in. o braku odpowiedzialności za słowo oraz niechlujstwie językowym. Do dyskusji zaprosimy dziennikarzy, nauczycieli, samorządowców i uczniów.

PROGRAM

04.05 30.05.2015
Działania przygotowawcze.

01.06 15.07.2015
Zadanie 1. Warsztaty dla dzieci i młodzieży.

15.07 15.08.2015
Zadanie 2. Konkurs krasomówczy

01.09 15.09.2015
Zadanie 3. Dyktando dla mieszkańców regionu.

24.09.2015 – Zadanie 4. Piknik ortograficznojęzykowy
(prelekcje dot. poprawnośc i języka , debata "Słowo rani bardziej niż ostry miecz" , 10 stacji ortograficznych, wielkie dyktando o tytuł „Najlepszego WarmińskoMazurskiego Ortografa”).

01.09 15.09.2015
Zadanie 5. Publikacja dyktand o tematyce związanej z regionem.

Podsumowanie Projektu, zakończenie działań: do 15.10.2015.

Źródło: www.swiatowid.elblag.pl
Daty wydarzeń:

4.5.2015 - 15.10.2015

Autor wpisu: Marta Derlukiewicz

Centrum Spotkań Europejskich
województwo: warmińsko-mazurskie
82-300, Elbląg, Plac Kazimierza Jagiellończyka 1
sekretariat@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: warmińsko-mazurskie
Elbląg

Liczba odsłon: 669
22.09.2015

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...