Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

O co chodzi? O tych co nie chodzą.

"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą" to podsumowanie cyklu spotkań, warsztatów i rozmów z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. To także wernisaż szczególnej wystawy: Zapytaliśmy uczestników projektu „o co chodzi” w ich życiu, co jest dla nich ważne.  

Na tej podstawie przygotowaliśmy sesję zdjęciową, którą chcemy „zobrazować” te marzenia. Będą to fotografie autorstwa Sylwii Brzozowskiej (jej portfolio: https://www.facebook.com/nakolkach).

Uczestnicy projektu:
Kamil - mimo amputacji udziela się, jako sportowiec. Ostatnio wybrał się na rajd rowerowy - 1000 km dla Oskara. Rajd miał charakter charytatywny. Założyciel Fundacji "Krok do marzeń", działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.
Łukasz - lubelski artysta, doktorant. Od jedenastu lat zajmuję się swoją własną, autorską techniką, zwaną „karambolizacja przestrzeni”.
Sylwia - fotografka z pasją, na sesji wystąpiła po obu stronach obiektywu,
Maksymilian - uczeń Zespołu Szkół nr. 13, chce zostać DJ-em; chce pokazać światu, że mimo niepełnosprawności można spełniać swoje marzenia.
Artur - chce zostać marynarzem, lubi statki
Dominika - Kobieta silna, zależy jej na tym, żeby móc samodzielnie funkcjonować;
Magda - przyszła piosenkarka;

"O co chodzi?" to także promocja publikacji, dzięki której poznacie bliżej uczestników naszego projektu.

Gościem specjalnym spotkania będzie Katarzyna Bierzanowska.
Katarzyna jest autorką bloga nie-pelnoprawna.pl, który ma na celu przedstawianie absurdów, z którymi niepełnosprawni mierzą się na co dzień, próbę zmiany rzeczywistości na bardziej przyjazną dla wszystkich i przedstawienie wzorców, z których warto czerpać garściami.
Jak pisze o sobie Katarzyna:
"Studentka, tłumaczka, kobieta, córka, siostra, przyjaciółka, obieżyświat(ek), mieszkanka Lublina, okazyjnie Bełchatowa i Warszawy. Aktywna zawodowo, społecznie i kulturowo. Pełnoprawna obywatelka próbująca toczyć walkę z niesprawiedliwością [czyt. z wiatrakami], dyskryminacją i kołtunerią. Chcę znosić tabu, uczyć nieprzymykania oka i reagowania na to, co nie powinno mieć miejsca. Mam pełną świadomość tego, że większość zaniedbań wynika z braku świadomości lub wystarczających informacji, dlatego wychodzę z ofertą. Odrzucenie jej oznacza dyskryminację, na którą nigdy nie miałam zamiaru się godzić.”
www: http://nie-pelnoprawna.pl/

Spotkanie poprowadzi reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.

Źródło: nie-pelnoprawna.pl
Daty wydarzeń:

23.9.2015

Nie-pełnoprawna
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
Lublin , ul. Żmigród 1/Królewska 17
nie-pelnoprawna.pl
Liczba odsłon: 485
22.09.2015