Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kaleidoscope odmienił Lublin!

W dniach 5-13 września odbywało się w Lublinie międzynarodowe szkolenie pt. "Kaleidoscope", podczas którego Uczestnicy z Polski, Malty, Rumunii i Islandii uczyli się jak świadomie zmieniać przestrzeń publiczną.

Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży "Teatrikon" już w 2013 roku zrealizowała pierwsze działania, których efektem były zmiany w przestrzeni publicznej osiedla im. J. Słowackiego w Lublinie. Zafascynowani pozytywnym odbiorem prac uczestników projektu przez społeczność lokalną, postanowiliśmy kontynuować jego ideę i ubiegać się o organizację międzynarodowego szkolenia o tej tematyce. Dzięki środkom z Programu Erasmus Plus udało nam się zaprosić do współpracy trzy organizacje partnerskie i wspólnie przygotować Kalejdoskop w międzynarodowym wymiarze.

Dzięki owocnej współpracy, w dniach 5-13 września 2015 roku, gościliśmy w Lublinie 19 uczestników z Polski, Malty, Rumunii i Islandii. Celem naszego spotkania było z jednej strony, nauczyć uczestników w jaki sposób pracować z młodzieżą wykorzystując metody artystyczne i street atr'owe, a z drugiej, dać im możliwość sprawdzenia się w roli artystów i animatorów i wykorzystać posiadane przez nich umiejętności zmieniając oblicze jednej z lubelskich ulic.

Planując swoje projekty artystyczne Uczestnicy dowiadywali się od mieszkańców jakie mają potrzeby, co chcieliby zmienić w swoim otoczeniu, na co zwrócić uwagę. Prace Uczestników i ich niebywała kreatywność zaskoczyła nie tylko Mentorów, którymi byli doświadczeni w podobnych pracach Cezary Hunkiewicz, Paulina Paga i Agata Sztor, ale przede wszystkim okolicznych mieszkańców. Właśnie na takich działaniach, realizowanych w zgodzie ze społecznością lokalną, odpowiadających ich potrzebom i oczekiwaniom, nam zależało. Efekty prac można śledzić na ulicy Żmigród w Lublinie, a także za pomocą naszego fanpage'a na portalu Facebook: https://www.facebook.com/kaleidoscope.teatrikon.

Teraz przed Uczestnikami chwila przerwy na odpoczynek i przygotowanie podobnych, mini-projektów, w lokalnym środowisku. Rezultaty tych działań zawrzemy w publikacji, jaka powstanie na koniec "Kaleidoscope'u". A my już planujemy jego kolejne odsłony!

 

Daty wydarzeń:

5.9.2015 - 13.9.2015

Kaleidoscope odmienił Lublin!
Autor zdjęć: Marcin Butryn

Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin! Kaleidoscope odmienił Lublin!

Autor wpisu: Joanna Górka

Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży "Teatrikon"
województwo: lubelskie
20-860 Lublin, Szpinalskiego 4/17
fundacja@teatrikon.pl
www.teatrikon.pl
Liczba odsłon: 2007
17.09.2015