Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna - rekrutacja przedłużona do 25 września!

W związku z głosami uczestników o trudnym terminie rekrutacji, postanowiliśmy wydłużyć okres przysyłania zgłoszeń do 25 września 2015r. Zapraszamy nauczycielki, nauczycieli, pedagogów, pedagożki z Gdańska, Rzeszowa i okolic tych miast, do projektu Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna. Projekt składa się z cyklu 60-ciu godzin bezpłatnych warsztatów z wykorzystania dramy w edukacji antydyskryminacyjnej Będzie się odbywał od października 2015 roku do lutego 2016 roku.

Co sprawdza się w uczeniu tolerancji?
Czy jest potrzeba szkolenia nauczycieli z tej umiejętności?
Jakie są wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej?

 

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz zgłaszając się do projektu Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna – zgłoszenia do 25 września!

Pierwsza edycja projektu odbyła się w Poznaniu i Lublinie. Zastanawiasz się, jak wygląda projekt? Zobacz relację nauczycieli i nauczycielek z Poznania i Lublina!

Projekt powstał w odpowiedzi na narastający problem dyskryminacji w szkołach. Skierowany jest do nauczycieli, nauczycielek, psychologów i pedagogów. Jego celem jest wprowadzanie skutecznej i sprawdzonej metody dramy stosowanej do edukacji antydyskryminacyjnej, dzięki przeszkoleniu nauczycieli, jak również upowszechnianiu wniosków w publikacji.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy i uczestniczki:

  • dowiedzą się jak tworzyć środowisko wolne od dyskryminacji w swojej szkole;
  • poznają szereg ćwiczeń warsztatowych oraz techniki dramowe takie jak: stymulatory, rzeźba, pomnik, teatr obrazu, gorące krzesło, śledzenie myśli, teatr forum, improwizacja, które będą mogli wykorzystać na zajęciach
  • pogłębią wiedzę na temat edukacji antydyskryminacyjnej;
  • poznają w praktyce zasady tworzenia scenariuszy warsztatów dramowych o tematyce antydyskryminacyjnej i stworzą je dla swojej szkoły
  • otrzymają certyfikat poświadczający udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym, który jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • poznają nauczycieli/ki z innych szkół i będą miały/mieli okazję do wymiany doświadczeń z ludźmi ze środowiska edukacyjnego;
  • dowiedzą się jak tworzyć środowisko wolne od dyskryminacji w swojej szkole;
     

Zapraszamy nauczycieli, nauczycielki i inne osoby pracujące z młodzieżą w szkołach do udziału w projekcie i zdobycia wiedzy i praktyki z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają również publikację zawierającą praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej, jak również możliwość uczestnictwa w seminariach podsumowujących projekt w regionach i webinariach na platformie internetowej.

Zgłoszenia grupowe mają pierwszeństwo przed indywidualnymi.

Projekt obejmuje 60 godz. warsztatów z wykorzystania metody dramy w edukacji antydyskryminacyjnej, specjalistyczne wsparcie przy tworzeniu własnych scenariuszy dramowych zajęć antydyskryminacyjnych zgodnych z podstawą programową.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza znajdującego się tutaj

Rekrutacja trwa jeszcze do 25 września!

Więcej informacji tutaj.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Dominika Tokarczyk:

rekrutacja.daa@stop-klatka.org.pl

tel: 788 027 350

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

 

Źródło: Strona Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA
Daty wydarzeń:

16.9.2015 - 25.9.2015

Autor wpisu: Dominika Tokarczyk

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
województwo: mazowieckie
03-433 , Warszawa, Strzelecka 3/12
stowarzyszenie@stop-klatka.org.pl, 739014400
stop-klatka.org.pl/

Miejsce wydarzenia
Gdańsk, Rzeszówbaner reklamowy
Liczba odsłon: 1031
22.09.2015