Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktywna warszawska młodzież - nabór

Program minigrantów skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, dla grup formalnych (kółka zainteresowań, kluby szkolne) jak i nieformalnych (grupa osób która ma wspólny pomysł). Program został powierzony i sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy. "Aktywna warszawska młodzież" to wsparcie doradcze oraz finansowe wyżej wymienionych grup w realizacji projektów angażujących najbliższe otoczenie. Wierzymy bardzo w to, że młodzi ludzie mają dobre pomysły na integrację otoczenia albo poprawę wyglądu najbliższej okolicy. Jeśli Tobie i twoim znajomym brakuje czegoś na osiedlu, podwórku (ławki do siedzenia, ogródka warzywnego, toru do jazdy na deskorolce), jeśli uważasz, że mieszkańcy Twojej okolicy są mało aktywni – weź inicjatywę w swoje ręce.

Program minigrantów skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, dla grup formalnych (kółka zainteresowań, kluby szkolne) jak i nieformalnych (grupa osób która ma wspólny pomysł). Program został powierzony i sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Dzięki naszemu programowi możesz zorganizować piknik, turniej gier planszowych, wspólne tworzenie ogródka warzywnego albo zakupić coś, co zmieni Twoje najbliższe otoczenie. Przedstaw nam swój pomysł a my pomożemy ci go zrealizować oraz przekażemy granty w wysokości do 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych). Będziemy wspierać te działania, których realizacja zajmie max. 64 dni kalendarzowe (około 2 miesiące).

Kto może ubiegać się o dotację?

Żeby wziąć udział w programie musicie:
1. Stworzyć grupę osób (minimum 3 osoby) złożoną z młodzieży w wieku gimnazjalnym albo ponadgimnazjalnym.
2. W grupie nie może być osób ze Szkół Podstawowych.
3. W grupie mogą być osoby dorosłe, jednak ich liczba nie może przekroczyć 50%-towego składu całej grupy (np. w grupie 8-osobowej, dorosłych może być do 4 osób).
4. Możecie być grupą znajomych z podwórka (nieformalna grupa młodzieży) albo możecie stanowić bardziej formalną grupę (szkolne koło zainteresowań, drużyna harcerska).

W jaki sposób można uzyskać dotację?

KROK PIERWSZY: Prześlij nam swój film o pomyśle.
Podstawą, jaką musicie spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie, jest wysłanie na adres mailowy edyta.oldak@wwarszawie.org.pl lub my@wwarszawie.org.pl krótkiego filmiku, w którym mówicie nam o swoim pomyśle. Filmik możecie nakręcić telefonem komórkowym, przy użyciu najprostszych, dostępnych narzędzi.
PAMIĘTAJ! Nie będziemy oceniać jakości artystycznej filmu ale Wasz pomysł!

Filmy z pomysłami wysyłać będzie można w następujących terminach:
30.09.2015 – 15.10.2015
20.01.2016 – 10.02.2015
20.04.2016 – 10.05.2016

KROK DRUGI: Ocena komisji konkursowej
Wasze filmy, pomysły oceni komisja konkursowa składająca się z 5 osób. Decyzje o tym, które wnioski dostaną dotacje, będą zapadać na jednym posiedzeniu. Po każdym posiedzeniu komisja sporządzi protokół, w którym zapisane zostaną
uzasadnienia podjętych postanowień. Jakimi kryteriami będzie kierowała się komisja przy podejmowaniu decyzji?

Od pomysłów oczekujemy:

  • Tego, żeby Wasz pomysł wynikał z potrzeb nie tylko Waszej grupy, ale innych mieszkańców lub użytkowników przestrzeni, której pomysł dotyczy.
  • Tego, żeby rozwijał Was społecznie oraz pomagał Wam i Waszym rówieśnikom w aktywnym, społecznym i twórczym spędzaniu czasu.
  • Dobrze by było aby pomysł był uniwersalny (ponad pokoleniowy i żeby nie był barierą dla osób z niepełnosprawnościami). Wiemy że nie zawsze jest to możliwe, ale dobrze by było, żebyście projektując swoje działanie uwzględniali wiele grup społecznych.
  • Będziemy doceniać, jeśli uwzględnicie finał Waszego projektu (w postaci spotkania, uroczystego otwarcia) na który zaprosicie jak najszersze grono odbiorców.

Szczegółowe warunki i kryteria oraz informacje dotyczące podpisywania umów i przekazywania dotacji znajdziecie w regulaminie.

Strona projektu: http://www.aktywni.wwarszawie.org.pl/

Daty wydarzeń:

15.10.2015

Autor wpisu: EDYTA OŁDAK

stowarzyszenie
województwo: mazowieckie
02-313 Warszawa, ul. Sękocińska 4 m 2
my@wwarszawie.org.pl, 601 91 03 03
wwarszawie.org.pl, aktywni.wwarszawie.org.pl

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 998
17.09.2015