Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Odmienią miasto niczym Kalejdoskop!

Do Lublina przyjeżdżają goście z różnych stron Europy, by w ramach międzynarodowego projektu „Kaleidoscope” poznawać tajniki street artu. Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Islandii, Malty i Rumunii, wraz z grupą polskich uczestników, wezmą udział w warsztatach, które przygotują ich do zmieniania przestrzeni miejskiej w ich środowiskach lokalnych.

Podczas szkoleń poznają w teorii i praktyce pracę edukatora kulturalnego i nauczą się przeprowadzania badań społecznych. Wybiorą się także na spacer śladami lubelskiego street artu. Zajęcia będą odbywały się w Domu Kultury Narnia, a poprowadzą je Agata Sztorc, Paulina Paga oraz Cezary Hunkiewicz. Najważniejszym punktem wspólnej pracy wszystkich czterech grup będzie przygotowanie i rozmieszczenie instalacji artystycznych na ulicach Lublina.

„Kaleidoscope” nie skończy się jednak na działaniach na terenie naszego miasta. Warsztaty będą wstępem do dalszej pracy uczestników. Po powrocie do swoich krajów, zastosują w praktyce wiedzę, zdobytą na warsztatach. Wraz z młodzieżą, z którą pracują na co dzień, przeprowadzą wywiad wśród społeczności lokalnej na temat wspólnej przestrzeni i możliwości jej przekształcenia. Następnie, na podstawie wyników tych rozmów, przygotują własne instalacje artystyczne i umieszczą je na ulicach swoich miast.

Poza efektami pracy uczestników, które na własne oczy będzie można dostrzec w przestrzeni publicznej, wydana zostanie także publikacja, podsumowująca „Kaleidoscope”. Będzie ona zawierała dokumentację wszystkich etapów pracy młodzieży.

Podczas warsztatów, goście z Islandii, Malty i Rumunii będą mieli trochę czasu, by opowiedzieć mieszkańcom Lublina o swojej kulturze i życiu w krajach, z których pochodzą.
Spotkanie z nimi odbędzie się 11 września o godz. 20.00 w Domu Kultury Narnia, przy ul. Lwowskiej 12. Wstęp wolny.

„Kaleidoscope” to druga, rozszerzona odsłona projektu, który w 2013 roku odbywał się w Lublinie. Wtedy uczestnicy wzięli na warsztat dzielnicę LSM, którą odmieniali z wykorzystaniem koloru czerwonego. W przestrzeni Osiedli Krasińskiego i Słowackiego pojawiła się m.in. sympatyczna sarna, a latarni nałożono abażur. Na starych schodach pojawiły się tajemnicze ślady, a dziury w ogrodzeniu zostały załatane wstążką.

„Kaleidoscope” organizuje Fundacja T.E.A.M Teatrikon. Projekt jest finansowany w ramach Programu Erasmus Plus.

Źródło: www.teatrikon.pl
Daty wydarzeń:

6.9.2015 - 13.9.2015

Odmienią miasto niczym Kalejdoskop!

Odmienią miasto niczym Kalejdoskop! Odmienią miasto niczym Kalejdoskop!

Autor wpisu: Aneta Dybciak

Fundacja Teatrikon
województwo: lubelskie
Lublin, ul. Szpinalskiego 4/17
j.gorka@teatrikon.pl, 694 637 466
www.teatrikon.pl

Miejsce wydarzenia
Dom Kultury Narnia
województwo: lubelskie
Lublin, Lwowska 12

Liczba odsłon: 682
07.09.2015