Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Erasmus + dla organizacji pozarządowej zajmującej się młodzieżą

 Zajmujesz się młodzieżą w organizacji pozarządowej? Chcesz ją rozwijać i szukasz inspiracji? Weź udział w projektach job shadowing, finansowanych w ramach programu Erasmus+.

 Job shadowing to nic innego, jak krótkoterminowy staż, polegający na podpatrywaniu pracy zagranicznych organizacji. Celem wyjazdu jest rozwój zawodowy uczestnika i zwiększenie efektywności działania jego macierzystego stowarzyszenia, fundacji czy klubu.

Dzięki projektom job shadowing możliwe jest m.in. poznanie specyfiki pracy z młodzieżą w innym kraju, wymienienie się dobrymi praktykami, nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie kwalifikacji potrzebnych do organizacji projektów międzynarodowych czy wypracowanie nowych pomysłów na działania.

Co zrobić, by wziąć udział w projekcie? Po pierwsze należy znaleźć organizację partnerską, której profil działania i poziom rozwoju gwarantuje podniesienie umiejętności. Po drugie – trzeba wspólnie z partnerem ułożyć program stażu – tak, by spełnił nasze oczekiwania.
Trzeci etap to złożenie – poprzez swoją organizację – wniosku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), w ramach Akcji 1. Mobilność osób pracujących z młodzieżą w programie Erasmus+. Dofinansowanie obejmuje m.in. koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Osoby niepełnosprawne mogą starać się o dodatkowe wsparcie finansowe.
Gdzie szukać partnerów? Pomocne mogą być: wyszukiwarka Otlas, sieć Eurodesk oraz portale społecznościowe, a także własne kontakty. Projekty trwają od kilku do kilkunastu dni, maksymalnie dwa miesiące.
FRSE – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ gorąco zachęca do składania tego typu projektów w najbliższym terminie – do 1 października br.

Więcej szczegółów na stronie programu Erasmus+. By sprawdzić, jak może wyglądać projekt job shadowing, zajrzyj do działu Inspiracje.

Źródło: http://www.eurodesk.pl
Daty wydarzeń:

24.8.2015 godz. 13:06 - 1.10.2015

Liczba odsłon: 717
26.08.2015