Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu

Tego w Międzylesiu jeszcze nie było - 21 i 22 sierpnia 2015 mieszkańcy regionu mieli możliwość uczestniczenia w działaniach artystycznych pn. PRZENIKANIE SZTUK! Projekt zapoczątkował coroczne wydarzenie artystyczne - nowe tego typu działanie w gminie, łączące różne dziedziny sztuki: poezję, muzykę, malarstwo, kino, teatr, taniec. Ma się ono odbywać w okresie letnim, w otwartej przestrzeni miejskiej.

Na międzyleskim rynku odbył się happening poetycki z improwizowaną muzyką, tańcem i malowaniem na żywo. Teksty prezentowali twórcy, którzy zaangażowali do wspólnego czytania i malowania przypadkowe osoby. Dla najmłodszych międzylesian dwa miesiące wcześniej przygotowany został konkurs i warsztaty poetyckie w szkole, które wyłoniły uczestników slamu poetyckiego. Podczas piątkowego slamu uczestnicy konkursu publicznie zaprezentowali swoje teksty, a publiczność razem z jury wybrała zwycięzców, którym wręczone zostały nagrody. Starsi i dojrzalsi mieli okazję uczestniczyć w wieczorze poetyckim w scenerii średniowiecznego Zamku. Prezentacja poezji lokalnych twórców połączona została z innymi dziedzinami sztuki, jak malarstwo czy FOLK - PERFORMANCE – FIRE w wykonaniu Teatru Tańca HUNAM SENSUAL PROJECT. Prezentacji towarzyszyła plenerowa wystawa prac lokalnych twórców oraz Taniec z Ogniem w wykonaniu grupy ŁA-RA. Swoją poezję przedstawi m.in. Lila Kucfir, lokalna poetka, która zaprezentowałą swój najnowszy, wydany w kwietniu tomik poezji. Wieczorek urozmaiciła - śpiewająca poetka - gość ze Szwecji Danuta Zasada. W sobotę najmłodsi wzięli udział w warsztatach plastycznych i kinie letnim na dziedzińcu Zamku w Międzylesiu. Wieczór zakończyło wspólne ognisko.

Wydarzenie organizowane było za pośrednictwem Funduszu Lokalnego Masyw Śnieżnika. Inicjatorami i realizatorami są lokalni liderzy. Projekt realizowany był ze środków finansowych Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz FLMŚ oraz współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Międzylesiu.

Daty wydarzeń:

21.8.2015 - 22.8.2015

Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu
Autor zdjęć: Paweł Machciński

Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu Fotorelacja - kulturalny sierpień w Międzylesiu

Autor wpisu: Monika Frątczak

FLMS
województwo: dolnośląskie
57-516, Wójtowice

Miejsce wydarzenia
Międzylesie
województwo: dolnośląskie
57-530, Plac Wolności 42

Zamek Międzylesie, zdj
Liczba odsłon: 736
21.09.2015