Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Voluntheatre

Czym jest animacja teatralna? Jak ją wykorzystać do integracji wielokulturowych środowisk? Odpowiedzi na te pytania szukała młodzież podczas polsko-rumuńskiej wymiany w Krakowie, zainicjowanej przez wolontariuszy z XIII LO im. Lisa-Kuli.

 

Przygotowując się do międzynarodowej wymiany uczestniczyliśmy w warsztatach językowo-kulturowych zorganizowanych przez jednego z partnerów projektu - Rumuński Instytut Kultury w Warszawie. Dowiedzieliśmy się dlaczego Rumunia jest "łacińską wyspą we wschodniej Europie", jak czyta się litery, które nie występują w polskim alfabecie, a także odszyfrowaliśmy przygotowane mini dialogi. Okazało się, że znając francuski, hiszpański, włoski czy łacinę nie jest to takie trudne!

A to był tylko przedsmak, tego co czekało nas w Krakowie!

Warsztaty "Ciało w akcji", "Sztuka cienia", "Coś z niczego", "Powiedz to!", czy "Szok poznania" były pretekstem do podjęcia dialogu, wspólnych działań, pracy w grupach, co pobudziło i wyzwoliło naszą kreatywność. Przez dziesięć dni na własnej skórze eksperymentowaliśmy z różnymi formami animacji, które następnie opisaliśmy w Narzędziowniku Animatora.

Narzędziownik składa się z trzech części. W pierwszym rozdziale znajdziesz gry i zabawy integracyjne. Ich opisy pomogą Ci przełamać pierwsze lody w grupie nieznających się nawzajem osób.

W części drugiej poznasz ćwiczenia, które sprawią, że będziesz bardziej świadomy tego, co możesz zrobić z własnym ciałem. Natomiast na koniec przygotowaliśmy zbiór przydatnych porad, jak nie mając dużego budżetu, zrobić wielką rzecz.

Zachęcamy także do obejrzenia etiudy wieńczącej nasz pobyt w Krakowie. Jej elementy odnajdziesz w Narzędziowniku. Z pozoru niepasujące do siebie zabawy i ćwiczenia połączyliśmy w całość, adaptując do przestrzeni scenicznej. Bo tak naprawdę wszystko rodzi się z nieograniczonego potencjału kreatywności, który w nas drzemie. IT'S ALL ABOUT CREATIVITY!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się dla wielu osób inspiracją do twórczych działań nie tylko w środowisku różnorodnym kulturowo.

Organizator: Dom Kultury Zacisze (Warszawa, Polska)

Partnerzy: Związek Polaków w Rumunii, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, ​Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. ​

Patronat honorowy: Ambasada Rumunii w RP 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu "Erasmus+".

Zobacz: fan page Voluntheatre https://www.facebook.com/voluntheatre

Źródło: Dom Kultury Zacisze
Daty wydarzeń:

19.8.2015 godz. 16:21 - 16:21

Voluntheatre

Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre Voluntheatre

Autor wpisu: Katarzyna Anuszewska

Dom Kultury Zacisze w dzielnicy Targówek Warszawa
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa , ul. Blokowa 1
dk@zacisze.waw.pl, 22 679 84 69
http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2487 https://www.facebook.com/voluntheatre

Miejsce wydarzenia
Kraków
województwo: małopolskie


Narzędziownik animatora
Liczba odsłon: 945
04.09.2015