Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Olsztyn. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów - podsumowanie

Na przestrzeni czerwca miał w Olsztynie miejsce cykl warsztatów dla seniorów organizowanych  w parkach zatytułowany “Kwiaty, wici, krzaki”. Osoby w wieku 60+ miały okazję spotkać się jak dotąd trzykrotnie, kolejno w parkaku Kusocińskiego, Centralnym i Podzamcze. Organizatorzy nie wykluczają, że projekt będzie kontynuowany i rozwijany w przyszłości, cieszył się bowiem dużym zainteresowaniem w mie ście i okolicach.

Jak wyglądały czerwcowe warsztaty:

Spotkania w olsztyńskich parkach za każdym razem miały inną formę, wykorzystywano podczas nich inne techniki plastyczne i omawiano inne zagadnienia. Warsztaty prowadzone były przez artystów i pedagogów, arteterapeutów, a do wygłoszenia pogadanek i mini - wykładów zaproszeni zostali m.in. leśnik, specjalista ds. zieleni miejskiej, biolog, zielarka, działkowiec i wolontariusze.

Każde spotkanie trwało 2,5 h i odbywało się będzie w innym parku Olsztyna – kolejno w parku Kusocińskiego, parku Centralnym i Podzamcze. Zajęcia przeprowadzone były za każdym razem z wykorzystaniem innych technik plastycznych, z materiałami przygotowanymi dla ok. 20 osób, w odniesieniu do danego parku.

Zdjęcia i refleksje z każdego warsztatu były na bieżąco publikowane w Internecie na Fan Page’u I blogu projektu. Poza opisami działań plastycznych seniorów znajdą się tam docelowo również informacje i ciekawostki o każdym z parków, a także porady ogrodnicze, informacje o spotykanych w Olsztynie roślinach i wypowiedzi seniorów.  

Cel projektu:

Głównym celem projektu było zaproszenie seniorów do współnego spędzenia czasu w kreatywny sposób i w kontakcie z miejską przyrodą. Spotkania łączyły w sobie walory edukacyjne – seniorzy mogli dowiedzieć się więcej o otaczającej ich przyrodzie, artystyczne – była szansa na działania kreatywne i moment autoekspresji oraz towarzyskie – seniorzy z różnych grup i środowisk mogli się przy tej okazji zapoznać.

Pomysł i koordynacja: Joanna Tekla Woźniak

Prowadzenie warsztatów plastycznych: Ewa Letki, Ola Wikieł-Dudała, Joanna Tekla Woźniak i goście.

Źródło: Joanna Tekla Woźniak
Daty wydarzeń:

31.5.2015 godz. 22:00 - 30.6.2015 godz. 22:00

Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna
Autor zdjęć: Arkadiusz Stankiewicz

Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna

Autor wpisu: Joanna Woźniak

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj
województwo: warmińsko-mazurskie
10-900 , ul. Kopernika 14 A
stowarzyszeniesamograj@gmail.com, 602116601
https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Samograj/304007409707641

Miejsce wydarzenia
Olsztyn
województwo: warmińsko-mazurskie
10-900 Olsztyn , Ul. Kopernika 14 A

Liczba odsłon: 834
14.08.2015