Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Olsztyn. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów - podsumowanie

Na przestrzeni czerwca miał w Olsztynie miejsce cykl warsztatów dla seniorów organizowanych  w parkach zatytułowany “Kwiaty, wici, krzaki”. Osoby w wieku 60+ miały okazję spotkać się jak dotąd trzykrotnie, kolejno w parkaku Kusocińskiego, Centralnym i Podzamcze. Organizatorzy nie wykluczają, że projekt będzie kontynuowany i rozwijany w przyszłości, cieszył się bowiem dużym zainteresowaniem w mie ście i okolicach.

Jak wyglądały czerwcowe warsztaty:

Spotkania w olsztyńskich parkach za każdym razem miały inną formę, wykorzystywano podczas nich inne techniki plastyczne i omawiano inne zagadnienia. Warsztaty prowadzone były przez artystów i pedagogów, arteterapeutów, a do wygłoszenia pogadanek i mini - wykładów zaproszeni zostali m.in. leśnik, specjalista ds. zieleni miejskiej, biolog, zielarka, działkowiec i wolontariusze.

Każde spotkanie trwało 2,5 h i odbywało się będzie w innym parku Olsztyna – kolejno w parku Kusocińskiego, parku Centralnym i Podzamcze. Zajęcia przeprowadzone były za każdym razem z wykorzystaniem innych technik plastycznych, z materiałami przygotowanymi dla ok. 20 osób, w odniesieniu do danego parku.

Zdjęcia i refleksje z każdego warsztatu były na bieżąco publikowane w Internecie na Fan Page’u I blogu projektu. Poza opisami działań plastycznych seniorów znajdą się tam docelowo również informacje i ciekawostki o każdym z parków, a także porady ogrodnicze, informacje o spotykanych w Olsztynie roślinach i wypowiedzi seniorów.  

Cel projektu:

Głównym celem projektu było zaproszenie seniorów do współnego spędzenia czasu w kreatywny sposób i w kontakcie z miejską przyrodą. Spotkania łączyły w sobie walory edukacyjne – seniorzy mogli dowiedzieć się więcej o otaczającej ich przyrodzie, artystyczne – była szansa na działania kreatywne i moment autoekspresji oraz towarzyskie – seniorzy z różnych grup i środowisk mogli się przy tej okazji zapoznać.

Pomysł i koordynacja: Joanna Tekla Woźniak

Prowadzenie warsztatów plastycznych: Ewa Letki, Ola Wikieł-Dudała, Joanna Tekla Woźniak i goście.

Źródło: Joanna Tekla Woźniak
Daty wydarzeń:

1.6.2015 - 1.7.2015

Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna
Autor zdjęć: Arkadiusz Stankiewicz

Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów artystycznych dla seniorów w parkach Olsztyna

Autor wpisu: Joanna Woźniak

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj
województwo: warmińsko-mazurskie
10-900 , ul. Kopernika 14 A
stowarzyszeniesamograj@gmail.com, 602116601
https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Samograj/304007409707641

Miejsce wydarzenia
Olsztyn
województwo: warmińsko-mazurskie
10-900 Olsztyn , Ul. Kopernika 14 A

Liczba odsłon: 712
14.08.2015

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...