Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przedłużamy nabór do 26 września! Zgłoś swój projekt na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015 "Animacja + Przestrzeń publiczna"!

W związku z dużym zainteresowaniem w dniu dzisiejszym przedłużamy nabór do 26 września. Zgłoś swój projekt z zakresu animacji kultury związany z przestrzenią publiczną, przyjedź do Katowic i podziel się dobrymi praktykami z animatorami kultury z całej Polski! W naborze warto wziąć udział również dlatego, że w tym roku autorzy 20 wybranych projektów wezmą udział w darmowym szkoleniu z wystąpień publicznych i prezentacji w dniach 19-21 listopada w Radziejowicach, aby lepiej przygotować się do spotkania. Zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania projektów na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia w Katowicach pod hasłem "Animacja + Przestrzeń publiczna". Współorganizatorem piątej już edycji wydarzenia jest Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, partnerem merytorycznym Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, a partnerem organizacyjnym Akademia Sztuk Pięknych, w której siedzibie spotkamy się już 7 i 8 grudnia.

Dlaczego warto się zgłosić? Autorzy 20 wybranych przez niezależny zespół merytoryczny projektów będą mogli zaprezentować je pierwszego dnia wydarzenia w dwóch etapach: krótkiej prezentacji na scenie oraz podczas rozmów stolikowych z uczestnikami Giełdy. Organizatorzy zwracają koszty podróży do Katowic oraz gwarantują nocleg. W tym roku, aby lepiej przygotować się do spotkania, autorzy wybranych projektów wezmą również udział w bezpłatnym szkoleniu z wystąpień publicznych w dniach 19-21 listopada w Radziejowicach. Ponadto drugi dzień Ogólnopolskiej Giełdy Projektów to dla animatorów okazja do samokształcenia - uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w dyskusjach i konsultacjach z ekspertami oraz wziąć udział w przeróżnych warsztatach. Serdecznie zapraszamy!

Do naboru mogą być zgłaszane projekty animacyjne redefiniujące, zmieniające i tworzące przestrzeń publiczną. Projekty dotyczące i inspirowane konkretną przestrzenią, jej historią, charakterem i tożsamością. Projekty wzmacniające więzi lokalne w oparciu o wspólną przestrzeń (np. podwórko, przystanek, osiedle, klatka schodowa, plac). Projekty, twórczo angażujące uczestników w działania kreujące i przekształcające przestrzeń. Projekty, które ujawniają tematy na co dzień nieobecne lub niedostrzegane w przestrzeni publicznej i pozwalają je zrozumieć i oswoić.

Zgłaszane projekty muszą być zrealizowane lub być na zaawansowanym etapie realizacji w okresie od dnia 1 stycznia 2014 roku do dnia 31 grudnia 2015 roku. Ocenie nie podlegają projekty biorące udział w poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

  • Termin nadsyłania zgłoszeń: do 26 września 2015 roku.
  • Wyniki naboru ogłosimy do 23 października 2015 roku.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem naboru. Aby przygotować się do wypełnienia formularza, zachęcamy do zapoznania się z jego wzorem. Prosimy równiez pamiętać o załączeniu oświadczenia.

Czy dodałeś już swój projekt na Platforma Kultury? Czas to nadrobić! Ocenie będą podlegały jedynie przedsięwzięcia umieszczone na naszym portalu. Kliknij, zaloguj się i dodaj informację.

W razie problemów technicznych oraz pytań i wątpliwości dotyczących Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2015 prosimy o kontakt z Ireną Madej pod adresem imadej@nck.pl, tel: 22 210 01 94.

 

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

 

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury organizowane w ramach Platformy Kultury i skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Głównym celem Giełdy jest umożliwienie wymiany doświadczeń animatorów kultury i lokalnych liderów na temat realizowanych projektów kulturalnych, aktywizujących społeczności lokalne w całej Polsce. Wydarzenie odbywa się zawsze pod hasłem przewodnim - dotychczas były to: Edukacja + Animacja, Nowe media + Animacja, Sztuka + Animacja, Historie + Animacja. Kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Dzięki licznym warsztatom, debatom i rozmowom z ekspertami spotkanie ma również wymiar edukacyjny.

Zobacz poprzednie edycji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

26.9.2015

Narodowe Centrum Kultury
Katowice, ASP w Katowicach, Raciborska 50
imadej@nck.pl
Regulamin naboru
Wzór formularza
Oświadczenie
Liczba odsłon: 4624
26.09.2015