Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przedłużamy nabór do 26 września! Zgłoś swój projekt na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015 "Animacja + Przestrzeń publiczna"!

W związku z dużym zainteresowaniem w dniu dzisiejszym przedłużamy nabór do 26 września. Zgłoś swój projekt z zakresu animacji kultury związany z przestrzenią publiczną, przyjedź do Katowic i podziel się dobrymi praktykami z animatorami kultury z całej Polski! W naborze warto wziąć udział również dlatego, że w tym roku autorzy 20 wybranych projektów wezmą udział w darmowym szkoleniu z wystąpień publicznych i prezentacji w dniach 19-21 listopada w Radziejowicach, aby lepiej przygotować się do spotkania. Zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania projektów na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia w Katowicach pod hasłem "Animacja + Przestrzeń publiczna". Współorganizatorem piątej już edycji wydarzenia jest Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, partnerem merytorycznym Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, a partnerem organizacyjnym Akademia Sztuk Pięknych, w której siedzibie spotkamy się już 7 i 8 grudnia.

Dlaczego warto się zgłosić? Autorzy 20 wybranych przez niezależny zespół merytoryczny projektów będą mogli zaprezentować je pierwszego dnia wydarzenia w dwóch etapach: krótkiej prezentacji na scenie oraz podczas rozmów stolikowych z uczestnikami Giełdy. Organizatorzy zwracają koszty podróży do Katowic oraz gwarantują nocleg. W tym roku, aby lepiej przygotować się do spotkania, autorzy wybranych projektów wezmą również udział w bezpłatnym szkoleniu z wystąpień publicznych w dniach 19-21 listopada w Radziejowicach. Ponadto drugi dzień Ogólnopolskiej Giełdy Projektów to dla animatorów okazja do samokształcenia - uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w dyskusjach i konsultacjach z ekspertami oraz wziąć udział w przeróżnych warsztatach. Serdecznie zapraszamy!

Do naboru mogą być zgłaszane projekty animacyjne redefiniujące, zmieniające i tworzące przestrzeń publiczną. Projekty dotyczące i inspirowane konkretną przestrzenią, jej historią, charakterem i tożsamością. Projekty wzmacniające więzi lokalne w oparciu o wspólną przestrzeń (np. podwórko, przystanek, osiedle, klatka schodowa, plac). Projekty, twórczo angażujące uczestników w działania kreujące i przekształcające przestrzeń. Projekty, które ujawniają tematy na co dzień nieobecne lub niedostrzegane w przestrzeni publicznej i pozwalają je zrozumieć i oswoić.

Zgłaszane projekty muszą być zrealizowane lub być na zaawansowanym etapie realizacji w okresie od dnia 1 stycznia 2014 roku do dnia 31 grudnia 2015 roku. Ocenie nie podlegają projekty biorące udział w poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

  • Termin nadsyłania zgłoszeń: do 26 września 2015 roku.
  • Wyniki naboru ogłosimy do 23 października 2015 roku.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem naboru. Aby przygotować się do wypełnienia formularza, zachęcamy do zapoznania się z jego wzorem. Prosimy równiez pamiętać o załączeniu oświadczenia.

Czy dodałeś już swój projekt na Platforma Kultury? Czas to nadrobić! Ocenie będą podlegały jedynie przedsięwzięcia umieszczone na naszym portalu. Kliknij, zaloguj się i dodaj informację.

W razie problemów technicznych oraz pytań i wątpliwości dotyczących Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2015 prosimy o kontakt z Ireną Madej pod adresem imadej@nck.pl, tel: 22 210 01 94.

 

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

 

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury organizowane w ramach Platformy Kultury i skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Głównym celem Giełdy jest umożliwienie wymiany doświadczeń animatorów kultury i lokalnych liderów na temat realizowanych projektów kulturalnych, aktywizujących społeczności lokalne w całej Polsce. Wydarzenie odbywa się zawsze pod hasłem przewodnim - dotychczas były to: Edukacja + Animacja, Nowe media + Animacja, Sztuka + Animacja, Historie + Animacja. Kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Dzięki licznym warsztatom, debatom i rozmowom z ekspertami spotkanie ma również wymiar edukacyjny.

Zobacz poprzednie edycji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

26.9.2015

Narodowe Centrum Kultury
Katowice, ASP w Katowicach, Raciborska 50
imadej@nck.pl
Regulamin naboru
Wzór formularza
Oświadczenie
Liczba odsłon: 4049
26.09.2015

Zobacz także:

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
 

Ruszył nabór otwarty projektów na Noc Kultury 2017 w Lublinie

W nocy z 3 na 4 czerwca 2017 r. odbędzie się jedenasta lubelska Noc Kultury. 700 lecie nadania Lublinowi praw miejskich jest doskonałą okazją do szczególnego spojrzenia na nasze miasto. Zachęcamy do wspólnych działań, dzięki którym będziemy mogli jeszcze pełniej świętować tę wspaniałą rocznicę, odkrywając zupełnie nowy wymiar Lublina. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie bowiem „miastoczasoprzestrzeń”. Zapraszamy do współtworzenia tej specjalnej edycji Nocy Kultury – zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne.

Wolontariat lub praktyki w Centrum Społecznym Paca 40

Paca 40 powstało aby wspierać rozwój społeczności lokalnej, aby była zintegrowana, silna, aktywna i świadomie decydowała o sprawach dla niej ważnych. Nie ma aktywnej społeczności bez wolontariatu! Wszystkie działania na Paca są bezpłatne, ponieważ prowadzącymi są wolontariusze. To dzięki ich pasji możecie przyjść i bez żadnych opłat uczestniczyć w zajęciach.