Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Krzyżowej

Już w przyszłym tygodniu, w Krzyżowej odbędzie się 23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki, propagujący ducha przyjaźni i równości. Uczestniczy w nim ponad sto młodych ludzi wraz z nauczycielami z Niemiec, Polski, Łotwy, Rosji i Włoch. Głównym muzycznym punktem programu będzie koncert nauczycieli akademickich, 8 sierpnia o 20:30 w Krzyżowej, podczas którego piętnastu muzyków przedstawi siebie i swoje kraje poprzez kameralną muzykę i utwory solowe.
 

Koncerty finałowe, będące wynikiem dwutygodniowych warsztatów, odbędą się 11 sierpnia o 19:00 w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju i 12 sierpnia o 19:00 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach Zdroju. Podczas tych wystepów będą Państwo mieli okazję usłyszeć rozmaite dzieła muzyki kameralnej, a przede wszystkim utwory orkiestrowe, takie jak: „Magnificent Seven” Elmara Bernsteina, „West Side Story” Leonarda Bernsteina, Koncert Puzonowy – Sachsa i „Simple Simfonie” Benjamina Brittena. Wszystkie koncerty są charytatywne, a zebrany dochód zostanie przekazany Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom "Ut Unum Sint" w Świdnicy.

Czym jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki? Czy sposobem na spędzenie czasu wolnego w międzynarodowym towarzystwie młodych muzyków czy może imprezą kulturalną?

Międzynarodowy Festiwal Muzyki jest i jednym, i drugim, a przede wszystkim jest doskonałym prezentem dla każdego odbiorcy. Festiwal daje niesamowite przeżycia, zaskakuje, pozwala przekraczać wyobrażenia o muzyce i pojmować ją w zupełnie nowy sposób. Festiwal nie jest kursem mistrzowskim, ale poszukiwaniem piękna; łączy młodych ludzi, który różnią się mową, wiekiem, stopniem wirtuozerii.

Idea Festiwalu zrodziła się w 1993 r. ze spotkania kilku muzyków różnej nacji. Zaraz po tym postanowili wprowadzić w życie swoje marzenie – dzielić się swoją muzyczną pasją ze swoimi uczniami. Od tego czasu spotykają się regularnie każdego lata, czerpiąc radość z wzajemnego muzykowania.

Daty wydarzeń:

31.7.2015

Autor wpisu: Katarzyna Śmiechowicz

Fundacja
województwo: dolnośląskie
58-112, Grodziszcze, Krzyżowa 7
sekretariat@krzyzowa.org.pl, +48 74 85 00 300
www.krzyzowa.org.pl

Miejsce wydarzenia
Fundacja
województwo: dolnośląskie
58-112, Grodziszcze, Krzyżowa 7

Liczba odsłon: 636
31.07.2015