Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ

Projekty Fundacji Przystanek Twórczość sprawiają, że dzieci, młodzież i dorośli na moment przystają w biegu, by cieszyć się twórczym działaniem. Staramy się inspirować ludzi do podejmowania samodzielnych inicjatyw kulturalnych, wyzwalać kreatywne myślenie, wspierać artystyczne pasje. W tym miesiącu, w w ramach Twórczych Dzieciaków wiele fantastycznych warsztatów. Będzie kolorowo, kreatywnie, radośnie. Spotkać nas można w Bibliotece Publicznej przy ul. Duracza, w Klubie Szafir i Parku Herberta. Zapisy 6 sierpnia na stronie: www.tworczedzieciaki.art.pl.

WARSZTATY TWORZENIA ZABAWEK (4-5 LAT)

19 sierpnia godz.  17.15-18.45

20 sierpnia, godz. 17.15-18.45

Biblioteka Publiczna ul. Teodora Duracza 19, Warszawa

Czy da się zrobić zabawkę z pudełka?

Pudła, opakowania, kolorowe kartki, wykałaczki i nożyczki staną się, podczas warsztatów pretekstem, do tworzenia, konstruowania i wymyślania własnych zabawek i zabaw. Uczestnicy stworzą kartonowe ciuchcie, rakiety, wędki, ryby, zbroje rycerskie i kręgle z butelek po mleku. Użyją przedmiotów, które można znaleźć w każdym domu i wykorzystać do zabawy, bez wydawania pieniędzy.

Celem warsztatów jest pokazanie dzieciom, że wiele przedmiotów, znajdujących się w domu, może być pretekstem do zorganizowania wspaniałej zabawy. Chcemy, by dzieci własnoręcznie konstruowały i ozdabiały zabawki, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi. Mamy również nadzieję, że zajęcia zainspirują rodziców do wspólnego z dziećmi tworzenia zabawek zamiast kupowania drogich, plastikowych gadżetów.


TWÓRCZE MYŚLENIE (6-8 LAT)

27 sierpnia, godz.  17.15-18.45

Biblioteka Publiczna ul. Teodora Duracza 19, Warszawa

Co by tu wymyślić? Mam pomysł.

Polem działań podczas warsztatów będą proste zadania, stymulujące twórcze myślenie. Będą to zagadki, układanki, historie, rymowanki i zabawy ruchowe. Przykładowe zadanie: Co można stworzyć z 3 trójkątów, 2 kwadratów i 4 kół? Uczestnicy będą korzystać z różnych przedmiotów, które staną się dla nich inspiracją, np. pudełeczek, patyczków, spinaczy czy piór.

Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni, elastyczności myślenia i pomysłowości oraz rozwijanie wytrwałości w pokonywaniu trudności. Zajęcia pozwolą uczestnikom ćwiczyć kreatywność, rozumianą jako wprowadzanie indywidualnych pomysłów w czyn.


CZYTANKI O ZJAWISKACH (3-4 LATA)

28 sierpnia, godz. 17.15-18.30

Biblioteka Publiczna ul. Teodora Duracza 19, Warszawa

Czym jest zjawisko? Dlaczego cukier rozpuszcza się w wodzie? Dlaczego z gąsienicy powstaje motyl?

Zajęcia będą się koncentrować wokół czytanych opowiadań i bajek, na temat prostych zjawisk przyrodniczych, biologicznych i fizycznych. Treść dostosowana będzie do wieku odbiorców. Przykładowe tematy: Jak to się dzieje, że z poczwarki powstaje motyl? Jak powstaje tęcza? Gdzie właściwie mieszkają ptaki? Warsztaty będą urozmaicone działaniami plastycznymi i ruchowymi, na temat poszczególnych zjawisk.

Celem spotkania jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat otaczającej je rzeczywistości, rozbudzanie apetytu na poznawanie świata i pobudzenie kreatywności.

WARSZTATY SENSORYCZNO-PLASTYCZNE (3-5 LAT)

24 sierpnia, godz. 17.30-18.45

Klub Szafir, ul. Dolnośląska 3


DZIAŁANIA ANIMACYJNO-EDUKACYJNE - KOLOR

25 sierpnia, godz. 17.30-19.00

Park Zbigniewa Herberta

Źródło:
Daty wydarzeń:

1.8.2015 - 31.8.2015

Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ
Autor zdjęć: fot. Przystanek Twórczość

Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ Przystanek Twórczość - SIERPIEŃ

Autor wpisu: Małgorzata Stańczyk

Fundacja Przystanek Twórczość
województwo: mazowieckie
Warszawa, Izabelli 8/13
kontakt@tworczosc.org.pl, (+48) 503 471 040
http://www.tworczedzieciaki.art.pl

Miejsce wydarzenia
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
województwo: mazowieckie
Warszawa, UL. DURACZA 19 /BIELANY/

Liczba odsłon: 720
31.07.2015