Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ponad granicami - tworzymy graffiti na Nadodrzu!

Młodzież z Nadodrza oraz młodzież z romskiego koczowiska wspólnie stworzyli graffiti, aby rozpocząć zmianę na jednym z zaniedbanych wrocławskich podwórek. Dwie grupy spotkały się, aby poznać się nawzajem i za pomocą farby przelać na ścianę swoje artystyczne ekspresje i obrazy, które niosą miłość, równość i szacunek do drugiego człowieka. 

Właśnie o tym spotkaniu i o bogactwie kultury romskiej jest film nakręcony przez młodzież z osiedla Nadodrze pod okiem Pawła Popko. Muzyka do filmu powstała w trakcie warsztatów z Robertem Sokołowskim.

Film i muzyka powstały w ramach projektu "Kocioł kultury" realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "Trampolina".

Projekt "Kocioł kultury" jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.


Projekt "Profilaktyczny projekt streetworkerski dla młodzieży z Nadodrza" realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie" Trampolina" w ramach Programu Obywatele dla Demokracji w ramach Funduszy EOG

Warsztaty w ramach akcji tworzenia muralu prowadzili Gosia Mirga z Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego Harangos oraz Darek Paczkowski z Fundacji Klamra w ramach projektu "Mowa Miłości" realizowanego przez Fundację Klamra w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.
 

Źródło: fundacjatrampolina.pl
Daty wydarzeń:

19.6.2015 - 21.6.2015

Autor wpisu: Karolina Jackowiak

Fundacja TRAMPOLINA – Aktywna Strona Nadziei
województwo: mazowieckie
Warszawa 01-022, ul. Bellottiego 5/50
info@fundacjatrampolina.pl, 534 637 994
www.fundacjatrampolina.pl

Miejsce wydarzenia
Wrocław
województwo: dolnośląskie
Warszawa 01-022, ul. Bellottiego 5/50

Liczba odsłon: 673
28.07.2015