Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs na projekt teatralny "Placówka"

„Placówka” to konkurs na projekt teatralny, którego celem jest umożliwienie artystom i grupom twórczym, posiadającym ograniczone możliwości długofalowej pracy, prowadzenie poszukiwań nad nowymi formami i językiem teatralnym. Zgłoszenia do I etapu konkursu przyjmowane są do 30 września 2015 roku pod adresem sekretariat@instytut-teatralny.pl.

Program „Placówka” ma pomóc w powstawaniu oryginalnych artystycznie i tematycznie przedstawień, które mogłyby wzbogacić polskie życie teatralne. Wspiera on poszukiwania teatralne poprzez stworzenie finansowych i organizacyjnych możliwości pracy nad nimi ze środków i przy wykorzystaniu infrastruktury Instytutu. Preferowane są eksperymentalne propozycje artystyczne, opierające się na poszukiwaniach formalnych i podejmujące ważkie problemy. „Placówka” otwiera się na rozmaite odmiany współczesnej sztuki scenicznej, łączące teatr z tańcem, sztukami wizualnymi, mediami, aktywizmem społecznym itp.

Zgłoszenia do programu nie są objęte żadnymi ograniczeniami formalnymi, tak wobec kandydatów, jak i zgłaszanych projektów.

Aplikować mogą wszyscy: stowarzyszenia i organizacje artystyczne, nieformalne grupy twórcze, kolektywy artystyczne.

Projekty w formie eksplikacji tekstowych (istnieje możliwość ich wzbogacenia o materiały audio, wideo, prezentacje multimedialne), które zgłoszone zostaną do 30 września 2015, oceniać będzie specjalnie powołana Komisja. Do etapu drugiego zakwalifikowane zostaną minimum trzy propozycje. Decyzja, które z nich zostaną zrealizowane, zapadnie do końca listopada na podstawie rozmów Komisji z twórcami.

Wyłonionym w ramach Konkursu projektom Instytut zapewnia obsługę finansowo-organizacyjną w ramach rocznego budżetu „Placówki”, który wynosi 100 tys. zł. brutto. Instytut zastrzega sobie prawo do podziału tej kwoty w sposób umożliwiający realizację wybranego projektu lub projektów.

Szczegółowe informacje na temat warunków aplikowania znaleźć można w regulaminie - http://bit.ly/1SmMLla

Źródło: www.instytut-teatralny.pl
Daty wydarzeń:

29.7.2015 godz. 9:44 - 30.9.2015 godz. 9:44

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
00-467 Warszawa, ul. Jazdów 1
sekretariat@instytut-teatralny.pl, 22 501 70 02

Miejsce wydarzenia
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1766
27.07.2015